Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyanın en güzel havuzları

Tosua Havuzu, Samoa Lavlarla dolu bir ormanın ortasında bulunun bu havuza girmek için merdivenle yerden 30 metre aşağıya inmek gerekse de, bu deneyimi yaşamanın tarifi yok!

1/38

Cano Cristales Nehri, Kolombiya Çevresindeki zengin bitki örtüsü sayesinde yer yer yeşil, sarı, mavi, kırmızı ve siyah renklere bürünen bu nehri görenler, bu nehrin dünyadaki en güzel nehir olduğunu söylüyorlar.

2/38

Saklı Plaj (Hidden Beach) Meksika bu eşsiz saklı plaj, 1900’lü yılların başındaki bir askeri test sonrasında meydana gelmiş. Patlayıcıların açtığı deliğin içine yağmur ve deniz sularının dolması sonucu oluşan bu plaja sadece komşu adalardan açılan bir tünel aracılığıyla ulaşılabiliyor.

3/38

Ayung Nehri, Bali Nefes kesen manzarasıyla Ayung Nehri'nin ve Pura Penataran Dalem Segara tapınağının yakınında bulunan bu havuz, ziyaretçilerine iç huzuru garanti ediyor.

4/38

Ayung Nehri, Bali

5/38

Melissani Mağarası, Yunanistan Yunan mitolojisine göre bu mağara eskiden güzellikleri ile erkekleri etkilemek isteyen doğa tanrıçaları tarafından kullanılıyordu. Melissani Mağarası, şimdilerde ise şanslı tatilcileri büyülüyor. Güneşin yüksekte olduğu günler, mağaranın karanlık suları ziyaretçiler için aydınlanıyor.

6/38

Alpler, İsviçre Alplerin dibinde bulunan bu havuzda yüzerken, geniş vadilerin ve dağların benzersiz manzarasının tadını çıkartabilirsiniz.

7/38

Şeytanın Havuzu (Devil’s Pool), Victoria Şelalesi, Zambiya Victoria Şelalesi yerden yaklaşık 100 metre yükseklikte bulunuyor. Yılın büyük bir kısmı yüzmeye elverişli olmasa da, kuru sezonda su seviyesi düşerek uçurumun kıyısında Şeytanın Havuzu olarak da bilinen bu havuzu oluşturuyor.

8/38

Şeytanın Havuzu (Devil’s Pool), Victoria Şelalesi, Zambiya

9/38

Marina Bay Sands, Singapur Bir gemi şeklinde olan bu havuz, üçüz gökdelenleri olan otelin çatısında yer alıyor. Yerin 57 kat üstündeki havuzda yüzerken, Singapur şehir manzarasının da keyfini çıkarabilirsiniz.

10/38

Marina Bay Sands, Singapur

11/38

Pamukkale Termal Su Kaynakları, Türkiye Milyonlarca yıldır Pamukkale'nin tabiatını, su severler için bir cennete dönüştüren termal kaynaklar, romatizma ve damar sertliği gibi bir çok rahatsızlığa iyi geliyor.

12/38

Pamukkale Termal Su Kaynakları, Türkiye

13/38

Ritz Carlton, Hong Kong Devasa bir gökdelenin en üst katında bulunan bu havuz, sıradan bir havuz değil. Dünya’nın en yüksek otelinde yerden 118 kat yükseklikte bulunan bu havuz, nefes kesen bir şehir manzarası sunuyor.

14/38

Mavi Göl (Blue Lake), Yeni Zelanda Yeni Zelanda’nın Güney Adası üzerinde bulunan Mavi Göl, dünyanın en berrak doğal su kaynağı olarak biliniyor. 76 metreye kadar dibi görünen gölün suyu, kendiliğinden her 24 saate bir yenileniyor.

15/38

Mavi Göl (Blue Lake), Yeni Zelanda

16/38

Hearst Şatosu, Kaliforniya, ABD Kaliforniya'nın San Simeon tepelerinde yer alan Hearst Şatosu'nun havuzuna girmeyen ünlü yok! Cahrlie Chaplin, Charles Lindbergh ve Winston Churchill o ünlülerin arasında.

17/38

Hearst Şatosu, Kaliforniya, ABD

18/38

Domuz Plajı (Pig Beach), Bahamalar Adanın yerlisi olmasalar da ada sakinleriyle birlikte uyum içinde yaşayan ve usta yüzücüler haline gelen bu domuzlar, yemek karşılığında ziyaretçiler ile gezintiye bile çıkıyorlar...

19/38

Domuz Plajı (Pig Beach), Bahamalar

20/38

Hillier Gölü, Avusturalya Alışılmadık rengiyle dikkat çeken bu göl, suyun içinde yaşayan yosun ve bakterilerin salgıladığı boya yüzünden pembe. Renginin yarattığı şüphelere rağmen, göl suyunun insanlar ve diğer canlılar üzerinde olumsuz bir etki yaratmadığı da bir gerçek!

21/38

Hillier Gölü, Avusturalya

22/38

San Alfonso del Mar Resort, Algarrobo, Şili Bu tatil köyü, tamı tamına 20 olimpik havuz büyüklüğünde bir havuza sahip. Dünyadaki en büyük havuz olarak bilinen bu havuzun suyu, arıtma işleminden geçen okyanus suyu ile dolduruluyor. Bu havuzda yüzmek yerine, küre çekmeyi tercih edebilirsiniz.

23/38

San Alfonso del Mar Resort, Algarrobo, Şili

24/38

Santorini, Yunanistan Ege Denizi’ne bakan bir yamacın üstünde bulunan bu havuz, güneşin ulaşamadığı küçük mağaralarda saklı...

25/38

Austin, Texas, ABD Bir zamanlar tamamen yerin altında bulunan bu havuz, yıllardır süregelen erozyon sayesine su yüzüne çıkmış…

26/38

İsviçre Bu küçük ama lüks otele gelenler soğuk havadan korumak için içeriye girip şöminenin kenarına kıvrılmıyor. Onun yerine mayolarıyla dışarı çıkıp manzaranın ve ısıtmalı havuzun tadını çıkarıyorlar…

27/38

Peri Havuzları (Fairy Pools), Isle of Skye, İskoçya Işıltılı ve berrak suları sayesinde adeta büyülenmiş gibi duran bu havuzlarına neden Peri adı verildiğini anlamak çok da zor değil...

28/38

Plitvie Gölleri, Hırvatistan Plitvice Milli Parkı türünün Hırvatistan'daki en büyük, Güneydoğu Avrupa'daki en eski örneği. Bin yılı aşkın bir süredir kireç taşları ve doğal barajlar üzerinden akan su, yüzmeye elverişli göllerde toplanıyor.

29/38

Plitvie Gölleri, Hırvatistan

30/38

Sant Miquel, İspanya Sant Miquel limanına bakan bir yamaçta konumlanmış olan otelin manzarası, otelin konuklarını limanla karşı karşıya olan bu havuzlara girmeye davet ediyor.

31/38

Crezza Gölü, İtalya Eski bir orman ile Latemar dağı arasında saklı bu göl, zümrüt yeşili suları ve bu sularda gizlendiği rivayet edilen göl perisi ile biliniyor.

32/38

Öschinensee Gölü, Lötschberg, İsviçre Kış aylarında tamamı donan bu göl, yaz aylarında çevresindeki dağlardan dökülen sulara kucak açıyor.

33/38

Tahoe Gölü, Nevada, ABD

34/38

Tahoe Gölü, Nevada, ABD

35/38

Kralın Gölü (Königssee), Almanya Bavyera tepelerinde yer alan Köigssee, Almanya’nın en temiz suyunu barındırıyor.

36/38

Menindee Gölü, Yeni Güney Galler, Avusturalya Kuraklığı ile bilinen Yeni Güney Galler’in batısını, vahşi doğa için yaşanılabilir kılan tek şey; Merindee Gölü.

37/38

Aqua Dome, Avusturya Yerden 6400 metre yükseklikte konumlanmış bu tatil köyü, ziyaretçilerine kilometrelerce uzunluktaki kayak pistlerinde kayak olanağı sunuyor. Dilerseniz dev yer altı kaynaklarından çıkarılan sıcak su ile spa deneyimi yaşamanız da mümkün.

38/38