Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Manavgat sele teslim oldu

Fotoğraflar: Anadolu Ajansı, DHA. Antalya'nın Manavgat ilçesindeki aşırı yağışlar sonucu Manavgat Irmağı taştı, birçok işyerini su bastı.

1/13

Manavgat'ta bir haftadır aralıklarla etkili olan sağanak, Manavgat Irmağı'nda su seviyesinin yükselmesine neden oldu.

2/13

Irmağı besleyen Manavgat, Oymapınar ile Naras Barajı'nda su düzeyinin yükselmesi nedeniyle gece saatlerinden itibaren su bırakılmaya başlandı.

3/13

Su bırakma işlemi nedeniyle Manavgat ırmağında su seviyesi yükseldi. Manavgat Şelalesi'nin kıyısında bulunan restoran, satış yerleri, giyim mağazaları ve çay bahçeleri taşkın nedeniyle su altında kaldı.

4/13

Suların yükselmesiyle her yıl binlerce turistin görmek için geldiği Manavgat Şelalesi'nin alt ve üst kısımlarındaki su seviyesi eşitlendi.

5/13

Planlı su salımı sonrası uyarılan işletme sahipleri, iş yerlerinde sudan zarar görecek malzemeleri başka alanlara taşıdı.

6/13

Şelaleyi ziyarete gelen turistler ise gördükleri manzara karşısında şaşkınlık yaşadı.

7/13

Manavgat Şelalesi tesislerinde çalışan İbrahim Kazıkçı, gazetecilere yaptığı açıklamada, iki gündür Manavgat Irmağı'nın yükseldiğini ve bugün su seviyesinin daha da yükselerek iş yerlerinde su baskınına neden olduğunu dile getirdi.

8/13

Yetkililerin kendilerine durumla ilgili bilgi verdiğini belirten Kazıkçı, bununla ilgili hazırlık yaptıklarını ancak beklediklerinden fazla su geldiği için çalışma ofislerinin de su altında kaldığını, maddi hasar oluştuğunu söyledi.

9/13

Sağanak nedeniyle ilçe merkezindeki tarihi köprüde suyun yükseldiği görüldü.

10/13

Sabah saatlerinde ise Manavgat'a bağlı Side Mahallesi'nde denizde hortum oluştu. Yaklaşık 300 metre açıkta oluşan hortum kıyıya doğru yaklaştı.

11/13

Yaklaşık 20 metre kadar yaklaşan hortum bir süre paralel şekilde ilerledi. Kıyıya ulaşmayan hortum birkaç dakika sonra kayboldu.

12/13

Hortumu, çevredekiler cep telefonlarının kameralarıyla görüntüledi.

13/13