Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Haftanın fotoğrafları

Suriye'de Esed rejiminin saldırıları nedeniyle İdlib'teki sivillerin sığındığı kamplarda akrabalarına ait bir çadırda yaşam mücadelesi veren Mısaytıf ailesi, doğuştan ayakları ve kolları olmayan 14 aylık çocukları Muhammed için yardım bekliyor. Baba Halit Mısaytıf, sürekli ilgi ve bakıma ihtiyacı duyduğunu belirttiği oğlu ile ilgileniyor.

1/15

Av yasağının kalkmasıyla İzmir'in Güzelbahçe ilçesinden demir alan balıkçılar gece boyu sürdürdükleri çalışmalar sonunda sezonun ilk gününü bereketli bir avla tamamladı. Balıkçılar yakalanan balıkları güverteye çekti.

2/15

Kolombiya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını önlemleri kapsamında ülke genelinde belirli saatlerde uygulanan "sokağa çıkma yasağı" nedeniyle bir süredir durdurulan tarifeli yurt dışı uçuşları aşamalı olarak yeniden başladı. Başkent Bogota'da yer alan El Dorado Uluslararası Havalimanı, 1 Eylül itibariyle yeniden faaliyete geçti.

3/15

Ağrı'nın doğal güzellikleri ve kültürel değerlerinin uluslararası mecrada tanıtılması amacıyla Doğubayazıt ilçesinde ünlü mankenlerin katılımıyla düzenlenen Dosso Dossi Fashion Show 2020-21 Kış Kreasyonu Dijital Platform Defilesi, Ağrı Dağı ve Nuh'un Gemisi'nin bulunduğuna inanılan alandaki çekimlerle tamamlandı. Deniz seviyesinden 2 bin 200 metre yükseklikte, saman yığınlarıyla süslenen Ağrı Dağı manzaralı doğal sahnede düzenlenen defileye, ünlü mankenler katıldı.

4/15

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında 300 drone ile ışık gösterisi yapıldı

5/15

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşinin bilgisayar hediye edeceğini bildirdiği, Antalya'nın Akseki ilçesinde yaz aylarında konargöçer yaşayan Yörük ailesiyle yayla yayla gezen 12 yaşındaki Emine Betül Küçükakça, bu haberle mutlu oldu.

6/15

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hava Kuvvetleri'nin yeni uçuş eğitim yılının açılışını Ege'nin kuzeyine yaptığı özel uçuşla gerçekleştirdi.

7/15

Ankara'nın Nallıhan ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangını söndürme çalışmaları sürüyor. Bölgede birçok noktada çıkan küçük çaplı yangına uçak ve helikopterlerle müdahalede bulunuldu.

8/15

Büyük Çamlıca Camisi ile dolunay güzel görüntü oluşturdu

9/15

Batı Şeria'nın Tulkerm kentine bağlı Şufe beldesinde toplanan Filistinliler, İsrail'in işgali altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve ilhak planını protesto etti. İsrail askerlerinin, işgal altındaki Batı Şeria'da barışçıl gösteri düzenleyen Filistinlilere müdahalesi sırasında, siyahi George Floyd'un ölümüne yol açan ABD'deki polis şiddetini andıran görüntüler ortaya çıktı. Gösteriye müdahale eden İsrail askerleri, 64 yaşındaki Filistinli Hayri Hanun'u yerlerde sürükleyerek darbetti. Bir İsrail askeri direnen yaşlı adamın sırtına ve boynuna dizini dayadı.

10/15

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Niğde Otoyolu'nun tamamlanan bölümlerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 4 Eylül'de açıldığını dıyurdu.

11/15

Türkiye'nin sofralık üzüm üretim merkezi Manisa'da hasat başladı. Her yıl ortalama 1 milyon dekar bağda 2.5 milyon ton üzüm üretilirken bunun neredeyse tamamı 100'den fazla ülkeye ihraç ediliyor. Sarıgöl ilçesinde ise hasat sezonun daha uzun bir periyoda yaymak isteyen üzüm üreticileri, 20 yıldır bağlarının üzerini beyaz kaneviçelerle örterek hem üzümün olgunlaşmasını geciktiriyor hem de ürünlerini sağanak ve dolu yağışı gibi doğal afetlerden koruyor. Bu sayede bölgede yıl sonuna kadar üzüm hasadı yapılabilen üreticiler, ayrıca üzümlerini daha katma değerli satma olanağı elde ediyor. 120 bin dönüm bağın 90 bin dönümünün beyaz örtü altına alındığı Sarıgöl'deki üzüm bağları, güzel görüntüler oluşturuyor.

12/15

ABD'nin güneyinde Meksika Körfezi'ndeki en güçlü kasırgalardan biri olarak kayda geçen ve kategori 4 seviyesinde Louisiana eyaletini vuran Laura kasırgasında can ve mal kaybı artmaya devam ediyor. Çok sayıda evin çatısının uçtuğu ve ağaçların devrildiği eyalette, bazı yollar su altında kalırken binlerce kişi de elektriksiz kaldı.

13/15

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi üzerinde 300 drone ile “30 Ağustos Zaferi” temalı ışık gösterisi düzenlendi.

14/15

Filistinli kuaför Muhammad Kırayka, Gazze Şeridi'nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının yeniden artışa geçmesinin ardından Filistin Sağlık Bakanlığınca uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle, Gazze kentinin sokaklarında çocukları ücretsiz tıraş ediyor.

15/15