Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

300 kilo olan obezite hastası Amber Rachdi'nin son hali

Aşırı kilo alan ve bu yüzden dışarıya bile çıkamayacak hale gelen 24 yaşındaki Amber Rachdi, çabalarının sonucunda 200 kilo verdi.

1/17

ABD'nin Oregon eyaletinde yaşayan 24 yaşındaki Amber Rachdi, 300 kiloya ulaşarak, obezite sınırının bile üstüne çıkmıştı.

2/17

Aşırı kiloları yüzünden hayatı adeta kabusa dönen Rachdi, kilolarından kurtulmaya karar verdi ve bıçak altına yattı.

3/17

Sağlıksız beslenme ve abur cubur yeme alışkanlığı nedeniyle aşırı kilo alan ve bu yüzden dışarıya bile çıkamayacak hale gelen genç kız, okulunu ve işini bırakmak zorunda kaldı.

4/17

Amber Rachdi'nin doktorları, "Bu kilolarla 30 yaşına kadar yaşayamazsın" deyince genç kız ameliyatın kaçınılmaz olduğunu anladı.

5/17

Ameliyat ve kilo vermek için sarfettiği çabaların ardından Amber Rachdi yaklaşık 200 kilo verdi.

6/17

Son halini sosyal medya hesaplarında paylaşan genç kız, aşırı kilosu yüzünden hayatı mahvolan kişiler için ilham oluyor.

7/17

The Daily Mail'den aktarılanlara göre kızın zayıflaması için erkek arkadaşı Rowdy motive etmiş.

8/17

Bunun üzerine Amber, kilosunu kontrol altına almak için ‘300 Kiloluk Hayatım' isimli bir televizyon programına başvurdu.

9/17

Günde dört öğün yemek ve bolca şeker yiyordu. Yedikçe daha da mutsuz oluyordu. Hayatı monoton bir hale gelmişti. O kadar kiloluydu ki erkek arkadaşıyla aynı yatakta bile uyuyamıyordu.

10/17

Son olarak gastrik baypas ameliyatına girmeye karar verdi. Aşırı kilolu olmasından dolayı riskler olsa da kararı kesindi.

11/17

Ancak operasyona girebilmesi için 10 kilo vermesi gerekiyordu. Amber son derece kararlıydı.

12/17

Doktoru Nowzaradan'a yakın olabilmek için Teksas'a taşındı. Sağlıklı şeyler yemeye de başladı.

13/17

Üç ayda 10 kilo vermeyi başardı ve operasyona alındı. Amber'ın hayatı yeni başlıyordu. Operasyondan 7 ay sonra Amber toplamda 40 kilo verdi.

14/17

Kilo vermek için bir motivasyonu vardı ve spor yapmaya da başladı. Operasyonunun ardından 12 ay geçtikten sonra doktorunu ziyarete gitti.

15/17

Doktoru 65 kilo verdiğini görünce gözlerine inanamadı. Dr. Nowzaradan normalde böyle bir şey yapmasa da Amber ile gurur duyduğundan vücudundaki sarkıkları operasyonla almaya ikna oldu.

16/17

Bu sırada Amber sağlıklı beslenmeye ve spor yapmaya devam etti.

17/17