Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

En ilginç hayvanlar

Genetiği bozulmuş, farklı DNA'ya sahip bazı canlılar...

1/41

Arjantin’in San Luis kentinde bir çiftlikte çıkıntılı gözleriyle insanı andıran bir keçi doğdu. Görenleri şaşkına çeviren insan görünümlü keçi, doğumunun ardından sadece üç saat hayatta kalabildi. İşte o keçinin birbirinden ilginç fotoğrafları....

2/41

İnsanı andıran bir yüzle doğan keçinin sahibi olan Gladys Oveido, yeni doğan üç keçisi içindeki bu keçiyi ilk gördüğünde garip yüzü nedeniyle şok olduğunu, başına ilk kez böyle bir şey geldiğini ve kafasının allak bullak olduğunu söyledi.

3/41

Oveido, insanı andıran bir yüzle doğan keçinin hayatta kaldığı üç saat boyunca oldukça sinirli olduğunu ve ilginç hareketlerde bulunduğunu da sözlerine ekledi.

4/41

Çin'de çiftçilik yapan Tao Lu isimli bu çiftçinin 18 domuz yavrusundan biri görüntüsüyle hayrete düşürdü.

5/41

Annesi tarafından öldürülen bu yavru bazı insanlar tarafından kıyamet alameti olarak yorumladı.

6/41

Kenya'da bulunan bembeyaz zürafalar.

7/41

Hayvanlar aleminin ilginç balıklarından sudan çok karada yaşayan bir balık.

8/41

Sığ suda yaşayan ancak daha çok karada durmayı seven ve ilerlemek için yüzgeçlerini kullanan çamur zıpzıpları, isimleri gibi zıplama özelliğine de sahip.

9/41

Suda olduğu gibi karada da yuva açıp yaşayabilen bu ilginç hayvanların en önemli özelliği çok seri hareket etmeleridir.

10/41

Bu canlılar karada yürüyüp nefes alabilir, hatta beslenebilir.

11/41

Karada yaşamak zor, örneğin eş bulmak zor. Çamur üzerinde zıplayarak dikkat çekmeye çalışırlar.

12/41

Başının üzerindeki gözleri ile sürekli dost ve düşmanlarını ararlar. Bu balıklar arasında da çekişme yani bölge çekişmesi vardır.

13/41

Oklahoma’da bulunan Eufala Gölü’nde balık tutan Dave Harrell, oltasıyla devasa bir “timsah kapan kaplumbağası” yakaladı. Eufala Gölü’nde kedi balığı yakalamak için teknesiyle göle açıldığını belirten Dave Harrell, oltasıyla yakaladığı timsah kapan kaplumbağasını görünce şaşkına döndüğünü ifade etti...

14/41

Mantis karidesi: Mantis karidesinin gözünde 12 renk reseptörü vardır. Yeri geldiğinde gözleriyle 80 kph'lik bir hızla rakiplerine vurabilirler.

15/41

Cape yağmur kurbağası: Bu hayvan elleri olan bir kayaya benzer. Yaşam alanı Güney Afrika'dır. Sokakta ya da kamusal alanlarda karşınıza çıkabilirler.

16/41

Balonlu fok: Erkek balonlu foklar, dişileri etkilemek için burun deliklerinin birisinden çıkarttıkları balon benzeri yapıyı şişirebilirler.

17/41

Büyük dişli derin deniz kalamarı: Atlantik Okyanusu'nda bir Alman araştırma gemisi tarafından keşfedilen bu ilginç türün, insan dişi gibi dişleri var. Her ne kadar korkutucu görünüyor olsa da okyanus yüzeyinin yaklaşık 2 km altında yaşadığından

18/41

Proboscis maymunu: Asya'nın yerli bir türü olan bu maymunlar, genellikle Borneo'da yaşar. Sarkık burunlarını dişileri ve diğer maymunları etkilemek için kullanırlar.

19/41

Zürafa biti: Bu hayvanların erkekleri dişilerinden 2-3 kat uzundur. Bu uzun boyunlarını diğer erkeklerle kavga etmek amacıyla kullanırlar.

20/41

Fil kulaklı ahtapot: 'Dumbo' lakaplı bu ahtapotun sarkık kulakları, okyanus tabanında yiyecek bulmasına olanak tanıyor.

21/41

Kırmızı dudaklı yarasa balığı: Galapagos adalarında denizin 30 metre ve ya daha altında bulunan bu garip görünümlü balığın boyu 40 cm' ye kadar ulaşabilir. İyi bir yüzücü olmadığı için deniz yüzeyinde yürümek için göğüs yüzgeçlerini kullanır.

22/41

Yılbaşı ağacı solucanı: Bu hayvanlar dünya üzerindeki tropikal resiflerde yaşarlar. Bu solucanlar yaklaşık 3-4 cm uzunluğundadır.

23/41

Deniz gergedanı: Denizin tek boynuzlu atları olarak bilinirler. Boynuzlarının içinde çevreyi daha iyi algılamalı.

24/41

Sepet yıldızı: Bu deniz yıldızı türü kollarında bulunan mikroskobik kancalarla minik avlarını yakalayıp ağzına doğru yavaşça götürür. Genellikle geceleri avlanır fakat beslenmek için gündüzü bekler.

25/41

Tersiyer: Bu küçük primatların göz bebekleri beyinlerinden daha büyüktür. Bu hayvanlar sıçrama ve tırmanma konusunda çok beceriklidirler. Bir ağaç dalına tutunduklarında onları daldan ayırmak gerçekten çok güçtür.

26/41

Aksolotl: Aksolotllar, kaplan semenderi grubuna ait Meksika semenderlerinin en tanınmış üyelerindendir. Ait olduğu sınıfın diğer üyelerinin aksine aksolotllar başkalaşım geçiremediklerinden suda yaşamak zorunda olan canlılardır.

27/41

Kel uakari: Kel uakari maymunları için parlak kırmızı yüz, sağlıklı olmanın işaretidir. Bu hayvanlar eşlerini seçerken buna dikkat ederler. Genellikle Brezilya ve Peru'da suya yakın yerlerde yaşarlar.

28/41

Semer sırtı tırtıl: Bu şirin yaratık kelebek oluncaya kadar yırtıcılardan korunmak için rahatsız edici bir zehir salgılar.

29/41

Balon Balığı Pasifik Okyanusu'nda yaşayan bu balık türü 50 santimetreye kadar genişleyebilir.

30/41

Beyaz Kaplumbağa Çin kültüründe önemli bir yeri olan beyaz kaplumbağalar, kreme çalan pembe renkleri ve yumuşak dokularıyla dikkat çekiyor...

31/41

Uzun Burunlu Maymun Güney Amerika'nın sulak ormanlarında rastlanan uzun burunlu maymunlar koku almaya duyarlı iri burunlarıyla dikkat çekerler.

32/41

Pangolin Vücutları pullu, dişsiz memeliler. Toprak veya ağaçlar üzerinde yaşar. Karınca ve termitlerle beslenir. Tehlike anında yuvarlak olurlar.

33/41

Sphynx Dünyada bilinen tüysüz üç kedi ırkından biridir. Doğduklarında kısa da olsa tüm vücutları tüylerle kaplıdır ancak büyüdükçe tamamen tüysüz kalırlar.

34/41

Amazon Yunusu Belirgin, ince ve uzun bir ağzı ve hem alt hem üst çenede 25-35 çift dişi vardır.

35/41

The Indian Gharial (Ganj Timsahı)Hindistan'da Ganj nehrinde yaşar. Boylan 7 m'ye kadar ulaşabilen bir sürüngen türüdür.

36/41

Hagfish Yılan balığına benzerliği ile dikkat çeken Hagfish, başka balıkların vucuduna başını sokarak yaşamını sürdürür.

37/41

Arap Tavşanı Kanguru, tavşan, köstebek, sincap ve fareyi andıran sevimli yaratığa Arap tavşanı dense de özellikle Anadolu'da da yaşayan bir fare türüdür...

38/41

Galago Doğrudan doğruya arkasını görebilir: Gaîago'nun vücudu yünümsü sık tüylü bir kürkle kaplı, tüylü kuyruğu ise vücudundan biraz uzundur.

39/41

Komondor Köpeği Issız ve uzak bölgelerde kullanılan tipik bir sürü koruma köpeğidir.

40/41

Özellikle geceleri çok dikkatlidir. İtaatkâr ve saygılıdır ancak, kendisine emanet edilen sürüye saldıran kurtlara ve ayılara acımasız davranır.

41/41