Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Mankenlikten Oyunculuğa Geçen Ünlüler

ARZUM ONAN 1993 Avrupa Güzeli seçildikten sonra bir süre mankenlik yaptı. Sonra da oyunculuğa adım attı. Sıcak Saatler, Zeybek Ateşi, Sessiz Fırtına en çok ses getiren dizileri.

1/19

Berk Oktay Berk Oktay'da Best Model'dan çıkan isimlerden.2003 yılında yarışmayı kazanan oyuncu Tatlı Bela fadime, Akasya Durağı ve Alev Alev gibi dizilerde rol aldı.

2/19

AZRA AKIN 2003 Dünya Güzeli seçildi. Mankenliğin ardından oyunculuk yapmaya başladı. Anlat İstanbul adlı sinema filmiyle Yağmur Zamanı, Oyun Bitti gibi dizilerde oynadı.

3/19

Çağatay Ulusoy Adını Feriha koydum dizisiyle rakipleri arasında en çok fana sahip olan Ulusoy 2010 Best Model yarışmasında birinci olmuştu.

4/19

GAMZE ÖZÇELİK 2000 yılında Miss Turkey yarışmasında ikinci seçilerek mankenliğe başladı. Kısa bir süre podyumlarda yürüdükten sonra ‘Tatlı Hayat’la oyunculuğa geçti. Şimdi ‘Arka Sokaklar’da rol aldı. Hamile olduğunu öğrenince diziden ayrıldı.

5/19

Burak Özcivit 2005 yılında Best Model yarışmasında birinci oldu. Baba Ocağı ile oyunculuğa başlayan Özcivit, Küçük Sırlar, İhanet, Eksi 18 ve Zoraki Koca gibi yapımlarda da yer aldı

6/19

SEDEF AVCI Ortaokul son sınıfta okurken ara sıra mankenlik yapıyordu. 1997 yılında Elit Model Look’da birinci olunca önce reklamlarda rol aldı, sonra da yine aynı yıl ‘Böyle mi Olacaktı? ile dizi oyunculuğuna başladı. ‘Menekşe ile Halil’deki oyunuyla göz doldurdu.

7/19

KIVANÇ TATLITUĞ 2002 yılında Best Model seçilmeden önce iki yıl mankenlik yaptı. 2005 yılında ‘Gümüş’le oyunculuğa başladı. Menekşe ile Halil ve Aşk-ı Memnu dizisinde çok ses getiren Behlül karakterine can verdikten sonra Ezel dizisinde kısa bir süre Sekiz karakterini canlandırdı ve son olarak kuzey Güney dizisinde Kuzey karakterine hayat verdi.

8/19

1997 yılında Best Model seçilen İmirzalıoğlu 1998 yılında Osman Sınav'ın yönettiği Deli Yürek dizisiyle fenomen oldu.Daha sonra Hayat Bağları, Alacakaranlık, Acı Hayat ve Ezel ile adıdan sıkça söz ettiren İmirzalıoğluHala Karadayı dizisinde yer almaktadır

9/19

BURAK HAKKI Dudaktan Kalbe dizisindeki performansıyla 40 yıllık oyuncuları aratmadı.

10/19

TOLGAHAN SAYIŞMAN En büyük çıkışını Elveda Rumeli dizisiyle yaptı. Aşk Tutulması adlı filmde de rol aldı ve şu sıralar 3 sezondur devam eden Lale Devri dizisinde Çınar rolünü canlandırmaktadır.

11/19

TUĞÇE KAZAZ Çeşitli dizilerde ve sinema filmlerinde oynadı.

12/19

DEMET ŞENER Hemşo, Kahpe Bizans gibi filmlerde oynadı.

13/19

ARZU YANARDAĞ Aile Bağları ile oyunculuğa başladı. Bir çok dizinin yanısıra Asansör, Umut Adası gibi sinema filmlerinde oynadı.

14/19

NEFİSE KARATAY Yeni Hayat adlı diziyle oyunculuğa başladı. Ardından Avcı, Kurşun Asker, Kurtlar Vadisi ve M.A.T dizilerinde rol aldı.

15/19

CANSU DERE Aslında mankendi. Ama Sıla dizisiyle oyunculuğunu kanıtladı.

16/19

AYSUN KAYACI AYSUN KAYACI Lise son sınıftayken hosteslik, ardından da mankenlik yaptı. 2000 yılında ‘Zehirli Çiçek’ dizisinde oynadı. Sonra ‘Sessiz Gemiler’de rol aldı. Şeytanın Pabucu film için de kamera karşısına geçti.

17/19

TUBA ÜNSAL 16 yaşında mankenliğe, yine aynı yıl ‘Kara Melek’te oynayarak bir yandan da oyunculuğa başladı. Vizontele Tuuba, Çılgın Dersane, Çocuk, Plajda gibi sinema filmlerinde ve çok sayıda dizide oynadı.

18/19

YASEMİN ERGENE YASEMİN ERGENE 2000 yılında, 15 yaşındayken Elit Model Look’a girdi. 2002 yılında ‘Koçum Benim’ ile ilk kez oyunculuğa başladı. Şimdi ‘Doktorlar’ dizisiyle oyunculuğunu kanıtladı.

19/19