Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

8 yaşındaki ikizler jimnastikte il birincisi

FOTOĞRAFLAR: DHA

 

Antalya'da tek yumurta ikizleri 8 yaşındaki Deren ve Derin Tekinarslan, ritmik jimnastikte Antalyaspor formasıyla katıldıkları yarışmalarda başarılarıyla dikkati çekiyor.

1/10

Deren ve Derin Tekinarslan, ailelerinin yönlendirmesiyle 3 yıl önce jimnastiğe başladı. Antalyaspor'un jimnastik minikler takımında yer alan tek yumurta ikizi kardeşler, kısa sürede il bazında katıldıkları yarışmalarda başarı elde etti.

2/10

Takım halinde yarıştıkları müsabakalarda il birinciliği de kazanan Deren ve Derin kardeşler, hem başarılarıyla, hem de tek yumurta ikizi olmaları nedeniyle adlarından söz ettirmeye başladı.

3/10

İkiz jimnastikçiler, ilerleyen yıllarda Türkiye şampiyonluğu kazanıp, milli takım formasıyla önemli başarılar elde etmeyi hedefliyor.

4/10

Antalyaspor Kulübü Derneği bünyesindeki ritmik jimnastik takımının baş antrenörü Merve Kahraman Sukic, Deren ve Derin'in şampiyonalara hazırlandıklarını söyledi.

5/10

Sporcularının ikiz olmasının jimnastikte avantaja dönüşebileceğini aktaran Sukic, "Deren ve Derin'in başarılarını ilerleyen dönemlerde Türkiye şampiyonluğuyla taçlandırmak istiyoruz.

6/10

İkiz olmaları da jimnastikte avantaj. Takım halinde yer aldıkları yarışmalarda fark ediliyor ve çok ilgi görüyorlar.

7/10

Bu ilgi hem takım, hem de bireysel performanslarıyla avantajlı hale dönüşebilir.

8/10

İki kardeşin ilerleyen yıllarda başarılı jimnastikçiler olacağına inanıyorum" dedi.

9/10