Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Burçların yönetici gezegenleri

Koç Burcu yönetici gezegeni: Mars 'Bebek burç' olarak bilinen Koç Burcu, Mars tarafından yönetilir. Mars, mücadele ve hırsı anlatır. Bu nedenle Koçlar oldukça hırslı ve mücadeleci bir yapıya sahip olurlar. Koçlar doğuştan liderdir.

1/12

Boğa Burcu yönetici gezegeni: Venüs Boğa burcu Venüs tarafından yönetilir. Genellikle Boğalar oldukça güzel, çekici ve yakışıklı olurlar. Bu özelliklerini Venüs'e borçlular. Venüs, Yunan mitolojisinde 'güzellik tanrısı' olarak adlandırılır. Zoydağın en paraya düşkün burcudur. Lüks ve konfora bayılır.

2/12

İkizler Burcu yönetici gezegeni: Merkür Zoydağın en akıllı burcu olan İkizler, Merkür tarafından yönetilir. Merkür iletişim gezegenidir. İkizler burcu Merkür'ün verdiği özellikler nedeniyle, konuşkan ve hızlı düşünen bir burçtur.

3/12

Yengeç Burcu yönetici gezegeni: Ay Anaç olarak bilinen Yengeçler, Ay tarafından yönetilir. Yengeç burçları aile kurmaya çok önem verir. Evine çok bağlıdır. En hassas burçlardan birisidir. Bu özelliklerini Ay'dan alır.

4/12

Aslan Burcu yönetici gezegeni: Güneş Zoydağın en özgüvenli burcu olan Aslan, Güneş tarafından yönetiliyor. Başrolde olmayı seven Aslanlar, ışığını yansıtmaktan geri kalmaz.

5/12

Başak Burcu yönetici gezegeni: Merkür Eleştiri yapmayı, detaylı düşünmeyi çok seven Başaklar, Merkür'ün gücünden faydalanır. Titiz, mükemmeliyetçi olan Başaklar, boş kalmaktan hoşlanmaz.

6/12

Terazi Burcu yönetici gezegeni: Venüs Zoydağın en güzel burcu olan Teraziler, Venüs tarafından yönetilir. Diplomatik bir burç olan Terazi, kavgadan hiç hoşlanmaz ve ikili ilişkilere çok önem verir.

7/12

Akrep Burcu yönetici gezegeni: Plüton / Mars Akrep Plüton ve Mars tarafından yönetilir. İki zor gezegen tarafından yönetilen Akrepler, oldukça zor bir yapıya sahiptir. Tutkulu, hırslı ve derinlik dolu bir yapıları vardır.

8/12

Yay Burcu yönetici gezegeni: Jüpiter Yay Burcu gezmeyi, eğlenmeyi çok sever. Onlar hak ve özgürlüklerin en büyük savunucularıdır. Aynı zamanda gizliden yönetmeye bayılırlar. Yaylar, gökyüzünün en iyicil burcu olan şans ve bereket gezegeni Jüpiter tarafından yönetilir. Neşe dolu bir burçtur.

9/12

Oğlak Burcu yönetici gezegeni: Satürn Oğlak Burçları çalışkanlıklarıyla bilinir. Sistemli ve kuralcı bir burçtur. Bunun nedeni, tıpkı bir öğretmen gibi olan gökyüzünün ağır ağabeyi Satürn tarafından yönetilmesinden kaynaklanır.

10/12

Kova Burcu yönetici gezegeni: Uranüs Kovalar farklı, sıra dışı insanlardır. Asil ve demokrasiye meraklıdırlar. Değişimi demokrasi ile yapmak isterler. Kovalara bu özellikleri Uranüs verir. Uranüs ani olayları temsil eden bir gezegendir.

11/12

Balık Burcu yönetici gezegeni: Neptün / Jüpiter Balıkların sezgileri çok güçlüdür. Değişken bir burçtur ve kurban rolü oynamayı sever. Hassastır. Şifacıdır. Neptün ve Jüpiter tarafından yönetilir. Neptün astrolojiye göre narkoz etkisi veren bir gezegendir.

12/12