Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Abu Dabi'deki ikiz kuleler güneş ışığına göre şekil değiştiriyor

Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan yedi emirlikten biri olan Abu Dabi'de bulunan bu ikiz kuleler, güneş ışığından korunmak için oldukça etkili ve yenilikçi bir yol olan, güneşin hareketlerine göre şekil alan üçgen biçimindeki paneller ile kaplı...

1/11

Aedas İnşaat tarafından oluşturulan projede paneller bilgisayar vasıtası ile kontrol ediliyor ve güneş ışınlarına göre şekil alıyor.

2/11

145 metre uzunluğundaki kuleler cam ile kaplı, bu yüzden güneşlikler güneş ışığı vasıtası ile oluşan sıcak havayı %50 oranında azaltıyor.

3/11

Bu da tabii ki klima faturalarına yansıyor...

4/11

Abu Dabi bu güzel ikiz kuleleri ofis güneş ışığından kendilerini korumak için yenilikçi bir yol oluşturmak için eski Arapça mimari elemanlar ödünç.

5/11

Iki kule bunu engellemek için güneşi takip üçgen paneller ile bir mekanize geometrik "deri" ile üst üste.

6/11

Aedas Architects tarafından güneş kremi tasarım masharabiya, güneş ışığı göz kamaştırıcı ve meraklı gözlerden Arap dünyasındaki pencereleri kalkanlar süslü güneş güzel formu esinlenilmiştir.

7/11

Ekranlar, bilgisayar tarafından kontrol edilir. hatta açık, yakın ve güneş engellemek için yatay yolculuk.

8/11

2012 yılında tamamlanan altında 145 m boyunda kuleleri, cam kaplı, bu nedenle güneşten koruyucular en az% 50 oranında binada güneş ışığı oluşturulan ısıyı azaltmak ve muhtemelen de klima tasarı ile yardım amaçlı yapılmış.

9/11

Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan değişik mimarili ikiz kuleler...

10/11

Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan değişik mimarili ikiz kuleler...

11/11