Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Adana'daki 'Küçük Amerika' sessizliğe büründü

Bir zamanlar "Küçük Amerika" olarak tabir edilen Adana'nın Sarıçam ilçesindeki İncirlik Üssü'nün bulunduğu bölgedeki esnaf, üste çalışan yabancı askerlerin dışarı çıkışlarına uygulanan kısıtlama nedeniyle iş yapamadığı için dükkanlarını birer birer kapatıyor.

1/10

Çok sayıda yabancı askerin görev yaptığı üssün bulunduğu bölge, adeta hayalet kenti andırıyor.

2/10

Bir zamanlar belde olan ve mahalleye dönüşen İncirlik'te, halıcıdan hediyelik eşya satıcısı ve berbere kadar birçok esnaf, iş yapamadığı için dükkanını kapattı.

3/10

Körfez Savaşları sırasında ekonomik yönden parlak bir dönem geçiren bölge esnafı, zaman içerisinde asker sayısının azalması ve üs dışına çıkışların kısıtlanması nedeniyle zor günler geçiriyor.

4/10

İş yerlerinin kapanması ve satılması nedeni ile asılan "kiralık" veya "satılık" tabelalarındaki telefon numaralarını ise arayıp soran yok. Bölgede kapısına kilit vurulan birçok iş yeri bakımsızlık nedeniyle adeta harabeye dönmüş durumda

5/10

Müşterilerin bir zamanlar kuyrukta beklediği, çarşının cıvıl cıvıl olduğu, esnafın yüzünün her daim güldüğü İncirlik'te şu günlerde bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıdaki esnaf, az da olsa bir umutla eski hareketli günlerin geri gelmesini bekliyor.

6/10

7/10

8/10

9/10