Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Almanya'da yılbaşı temalı terör hazırlıkları

Almanya'nın Münih kentinde yılbaşı kutlamaları öncesinde terör karşıtı hazırlıklar başladı. Cadde ve sokaklara beton bloklar yerleştirildi.

1/11

Avrupa'da yükselen terör olayları ve geçtiğimiz yıllarda çeşitli yerlerde gerçekleştirilen yılbaşı kutlamaları sırasındaki DEAŞ saldırıları öncesi Almanya alamra geçti.

2/11

Bir yandan yılbaşı hazırlıklarına başlayan Almanlar, diğer yandan da terör önleme çalışmaları yapıyor.

3/11

DEAŞ'ın son zamanlarda gerçekleştirdiği en kuvvetli eylemlerden olan araçlı saldırılara karşı Alman hükümeti teyakkuza geçti. Yılbaşı kutlamalarının gerçekleştirileceği alanların çevrelerine beton bloklar yerleştirildi.

4/11

Gece saatlerinde vinçlerle sokaklara yerleştirilen beton bloklar yollara sabitlendi. sabah saatlerinde bu dev bloklar ile karşılaşan bölge sakinleri ise şaşkınlığa düştü.

5/11

Münih gibi aynı terör eylemlerine karşı hazırlık çalışmaları Essen kentinde de vardı. Burada da kentin programlanan toplanma yerlerinin çevresi beton bloklar ile örüldü.

6/11

Münih ve Essen'den gelen bu kareler Almanya teröre hazırlanıyor yorumlarına neden oldu.

7/11

Avrupa son yıllarda gerçekleştirilen DEAŞ saldırılarına karşı alarm pozisyonuna geçti. Bireysel saldırılar yerine artık kitlesel saldırılar ile Avrupa'yı hedef alan DEAŞ'lılar kalabalık yerlere karşı gerçekleştirdiği araçlı saldırılar ile gündemde.

8/11

En son geçtiğimiz günlerde Hollanda da Amsterdam meydanına beton bloklar terör tehtidine karşı yerleştirilmişti.

9/11

10/11