Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Altındağ'daki Mevlevihane hizmete açılıyor

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, açılışı perşembe günü yapılacak Mevlevihane'nin tüm süsleme ve iç dizaynının Rusya'nın St. Petersburg Sanatçılar Birliği'nin sanatçıları tarafından yapıldığını belirterek, "Hem belediye hem de diğer sivil toplum kuruluşları burada programlar yapabilecek." dedi.

1/10

Altındağ Belediyesince Hamamarkası'nda yapımı tamamlanan Mevlevihane basın mensuplarına tanıtıldı.

2/10

Mevlevihane'de inceleme yapan Altındağ Belediye Başkanı Tiryaki, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, belediye tarafından 1950'li yıllarda yıkılan Ankara Mevlevihanesi'nin yanına yeni bir Mevlevihane yapıldığını söyledi.

3/10

Mevlevihane'nin perşembe günü açılacağını ifade eden Tiryaki, yapım maliyeti Altındağ Belediyesince karşılanan Mevlevihane'yi kültür etkinlikleri için kullanacaklarını dile getirdi.

4/10

Mevlevihane'nin iki binadan oluştuğunu anlatan Tiryaki, "Tüm süsleme ve iç dizaynı Rusya'nın St. Petersburg Sanatçılar Birliğinin sanatçıları tarafından yapıldı. Hem belediye hem de diğer sivil toplum kuruluşları burada programlar yapabilecek. Halkımız burayı ziyaret edebilecek. Yeni bir kültür binası kazandırdığımız için çok mutluyuz." diye konuştu.

5/10

Mevlevihane'de, el dokuması kilimler, ressam Halil Akkurt'un ABD, Paris ve Japonya'da sergilenen bazı eserleri ile "Çoban Ressam" olarak anılan Süleyman Şahin'in resimleri de yer alıyor. İç döşemesi ahşap olan Mevlevihane'nin dört odasında sohbet alanları bulunuyor.

6/10

Altındağ'daki Mevlevihane hizmete açılıyor

7/10

Altındağ'daki Mevlevihane hizmete açılıyor

8/10

Altındağ'daki Mevlevihane hizmete açılıyor

9/10

Altındağ'daki Mevlevihane hizmete açılıyor

10/10