Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Ana rahminde hayvanlar

Kutup Ayısı Bu ayı yavrularının şimdiden kalın postları ve minik pençeleri var. İki kardeş samimi bir kucaklamaya bir araya gelmiş, ama doğduklarında kardeş rekabetine kurban gidebilirler. Kutup ayıları doğduktan sonra gezegendeki en iri avcılardan birine dönüşüyorlar.

1/10

Yunus 12 Aylık gebelik döneminin 6. ayındaki şişe burunlu bir yunus görüyoruz. Bu yunuslar sıcak sulara sahip tüm okyanuslarda bulunabiliyorlar. Şimdiden ağzının içindeki dişler ve kuyruğu oluşmuş durumda.

2/10

Chihuahua Daha çok bir ayı yavrusuna benzeyen Chihuahua yavrusu, şimdiden karakteristik özelliklerini kazanmış durumda. Doğduğunda burnu ve dişleri daha da sivrileşmiş olacak.

3/10

Çita Çitalar sudan nefret eder ama bu iki aylık çita plesenta içinde yüzmek zorunda. Bir ay sonra bu yavru hiç yardım olmadan dünyaya gelecek ve en güçlü avcılardan biri haline dönüşecek. İki aylık halinde bile benekleri görülebiliyor.

4/10

Yılan Yine ultrason ile bu mısır yılanı yavrusunu kabuğu sert yumurtanın içinde görebiliyoruz. Bacaklarının olmaması bir uzaylı görünümü vermese de, kuş ve sürüngen ailesiyle benzerlikler gösteriyor. İyi gelişen beyin ve omuriliğini görebiliriz.

5/10

Keseli Sıçan Bu listedeki tek istisna olan bu yavru, ultrason olmadan görüntülendi çünkü henüz cenin iken doğdu. Bu hayvan bir süre sonra annesinin kesesine ilerleyecek ve tekrar doğmayı bekleyecek.

6/10

Limon Köpek Balığı Henüz gelişmemiş yavru püsküllü solungaçlarıyla bir kurbağa yavrusuna benziyor. Bir kaç hafta sonra doğacak ve okyanuslardaki en hızlı avcılardan biri olacak. Balıkların hatta deniz kuşlarının korkulu rüyası olacak.

7/10

Penguen Ultrason sayesinde bu penguen yavrusunu yumurtanın içinde görebiliyoruz. Şu anda yumurta sıvısı içerisinde yüzüyor ve dışarı çıkmasına günler kalmış durumda. Yakında dünyanın en soğuk iklimine göz açacak ve bunun için şimdiden tüyleri oluşmuş durumda. Göbeğinde yumurta sarısının son parçası görülüyor.

8/10

Kaplan Köpek Balığı Köpek balıkları diğer balık türleri içinde oldukça nadir çünkü yavrularını memeliler gibi taşıyorlar. Bu yavru büyüdüğünde okyanustaki en azılı avcılardan biri olacak. Bu halinde bile sivri dişleri oluşmuş durumda ve korkutucu, hatta anne karnında kardeşlerini yiyebiliyorlar. Bu köpek balıkları her sene ölümlerden sorumlu ama uzak durması kolay.Penguen Ultrason sayesinde bu penguen yavrusunu yumurtanın içinde görebiliyoruz. Şu anda yumurta sıvısı içerisinde yüzüyor ve dışarı çıkmasına günler kalmış durumda. Yakında dünyanın en soğuk iklimine göz açacak ve bunun için şimdiden tüyleri oluşmuş durumda. Göbeğinde yumurta sarısının son parçası görülüyor.

9/10

Fil 22 Aylık gebelik döneminin ortasındaki bu fil yavrusu, türünün mükemmel bir minyatürü. Minik hortumu ve kuyruğu bile oluşmuş durumda. İnsanların aksine fillerin vücudundaki oranlar bebeklikten büyüyene kadar hep aynı kalıyor.

10/10