Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Apple Mackbook Pro ve Mackbook Air'i tanıttı

Apple, Türkiye saati ile 20:00'de başlayan 'Hello Again' etkinliğinde, yeni Macbook Pro ve Macbook Air modellerini görücüye çıkardı.

1/14

Apple'ın Macbook Pro ve Macbook Air'in yanısıra yeni 5K iMac'in de bu akşam tanıtıldı. Cook, 25 yıl önce ilk piyasaya sürdükleri Powerbook'u hatırlattı.

2/14

3D uygulamalar yüzde 130 daha güçlü, oyun tarafında yüzde 60 ve video editleme özelliğinde yüzde 57 daha hızlı. Yeni Macbook Pro'da Intel Core i7 işlemci bulunuyor. Radeon Pro grafik yongası var ve Polaris mimarsını taşıyor. Bir önceki jenarasyona 2,3 kat daha hızlı işlem yapıyor.

3/14

Macbook Pro üzerinde bir retine ekran bulunuyor. Touchbar ismi verilen klavyenin üst bölümündeki alana en sık kullandığınız tuşları taşıyabliyorsunuz. Ve kullandığınız uygulamaya göre touchbar kendisini yeniliyor. Her zaman ihtiyacını olan şeyleri karşınıza çıkarıyor. Foto uygulamasında yenibir arayüz o ekrana geliyor.

4/14

Bu tamamen yeni bir deneyim. Mesela yazdığınız metinlere tavsiyeler önerebiliyorsunuz. Macbook Pro'ya touch ID eklendi ve artık parmak izi ile cihazlarınızı açabiliyorsunuz. Yeni Macbook Pro'da iki kat daha büyük touchpad bulunuyor. Klavye de tamamen yenilendi.

5/14

5,5 mm kalınlığındaki yeni Macbook Pro, hacim olarak da yüzde 20 daha küçük ve 4 poundsluk (1814 gram) bir ağırlığında. Bugün en ince ve en hafif Macbook Pro'yu tanıtıyoruz. Bir önceki nesile göre yüzde 17 daha ince ve yüzde 23 daha hafif...

6/14

Dizüstü bilgisayarlardaki birçok ilki biz endüstri ile tanıştırdık. Dizüstü anlamında birçok yenilikler getirdik. Bugün bunu bir kez daha yapıyoruz.

7/14

Cook, 25 yıl önce ilk piyasaya sürdükleri Powerbook'u hatırlattı. Siri tüm Apple platformunda kullanılabilir durumda. MAcbook üzerinde Siri'ye yeni yetenekler ekledik. Macbook deneyimi gittikçe daha ileriye gidiyor.

8/14

Tim Cook, Apple TV ile yeniliklerin ardından gecenin baş kahramanı olan Macbook serisinin tanıtımına başladı.

9/14

Tim Cook, Apple TV'deki yeni TV uygulamasını ücretsiz olarak kullanıma sunacaklarını açıkladı.

10/14

Siri aracılığıyla Apple TV'yi kolayca kontrol edebiliyorsunuz.

11/14

Örneğin "Canlı futbol maçları istiyorum" dediğinizde o anda yayınlanan canlı maçları size öneriyor.

12/14

13/14