Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Aptal sarışın imajını yıkan kadınlar

Alev Alatlı: Türkiye’deki entelektüeller arasında büyük saygı duyulan isim. Rus edebiyatı ve Rus toplumunu en iyi bilen yazarlarımızdan birisi. Özellikle felsefe ve sosyolojideki yetkinliğiyle sağ ve sol cenahın da saygı duyduğu bir isim.

1/7

Deniz Ülkü Arıboğan: Türkiye’nin en çok takip edilen dış politika yazarlarından. Babası ise yaklaşık 10 yıl MİT’de görev alan Mahir Kaynak. Futbolla da yakından ilgilenen Arıboğan, ‘aptal sarışınların’ hala ofsaytı çözemediği bir ortamda futbolun kitabını yeniden yazabilecek kadar derin futbol bilgisine sahip.

2/7

Suna Vidinli: Türkiye onu Ateş Hattı ile tanıdı. Bir dönem ülkemizin en genç siyasetçilerindendi. Medya camiasında da kendisini gösteren Vidinli, ‘aptal sarışın’ imajını yıkan isimler arasında yer alıyor.

3/7

Ceyda Karan: Kendinden emin dış politika yorumlarıyla dikkatleri üzerine çeken Ceyda Karan, uluslar arası dengeleri çok iyi analiz eden bir isim. Türkiye’nin en başarılı dış politika yorumcuları listesine kendisini sokmayı başarmış bir isim.

4/7

Selin Barlas: Son dönemin dikkat çeken kadın yorumcularından. Herkes onu gazeteci Mehmet Barlas’ın kızı sansa da o Barlas’ın kardeşi Selim Barlas’ın kızı. Pelin Batu’nun Tarihin Arka Odası programından ayrılmasından sonra ekranlardaki yerini alan Selin Barlas Boğaziçi Üniversitesi tarih bölümü mezunu. Bardakçı ve Afyoncu gibi tarih konusunda otorite olan isimlerle programa çıkan Barlas, adından daha da söz ettireceğe benziyor.

5/7

Ümit Boyner: Hem iş dünyasındaki başarısı hem de TÜSİAD Başkanlığı göreviyle gözlerin üzerinde olduğu Boyner, ekonomi dünyasında parmakla gösterilen bir isim. Zaman zaman politik polemiklerin de tarafı olan Boyner ‘aptal sarışın’ imajını ortadan kaldıran isimlerin başlarında yer alıyor.

6/7

Emine Ülke Tarhan: YARSAV Başkanlığı ile medyada ön plana çıkan Tarhan, 12 Haziran genel seçimleri sonrası Ankara’dan milletvekili seçildi. CHP Grup Başkanvekilliği görevini de yürüten Tarhan gerilimli Meclis tartışmalarında etkin bir figür olarak yerini aldı.

7/7