Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Avrupa’nın en güzel sahil kentleri

Avrupa'nın en güzel sahil kentlerini sizin için derledik... Özellikle kıyı kentleri popüler. Önce bir şehir turu ardından plaj keyfi.

1/24

Bir kıyı kentinde hoşunuza gidecek her şey var. İşte en güzel sahil kentleri...

2/24

Barcelona Bir plaj yetmez. Burada güneşlenmek ya da denizinde serinlemek için 7 plaj sizi bekliyor.

3/24

Barcelona dünyadaki tüm şehirler arasında son 30 yılda turizm konusunda en büyük ilerlemeyi kaydetti. 1990'da 1,7 milyon olan turist sayısı 2016’da 17 milyona ulaştı.

4/24

San Sebastián Bask kentinde de birçok plaj mevcut. En ünlüsü La Concha koyunda yer alıyor. Koy adını ‘midye’ anlamına gelen şeklinden alıyor.

5/24

Güneş aşıkları burada 40 metre genişliğindeki plajın tadını çıkarabilir. Sörfçüler ise dalgalarıyla ünlü La Zurriola plajını tercih ediyor.

6/24

Nice Deniz, güney Fransa kenti Nice’e sırtını nazik bir kıvrımla dayamış. Plaj ünlü Promenade des Anglais bulvarı boyunca uzanıyor.

7/24

Bulvar yedi kilometre uzunluğunda. Baie des Anges (Melekler Körfezi) küçük çakıl taşlarına rağmen güneşlenmek için cazip görünüyor.

8/24

Marsilya Fransa kentinde sıcaklıklar yazın 30 dereceyi aştığında, serinlemek için en yakın yer Plage des Catalans. Yürüyüş mesafesindeki plaj, eski limanın hemen yakınında.

9/24

Fransa’daki pek çok kumsalda olduğu gibi giriş ücreti isteniyor. Kentin yakınlarındaki kayalık koylarda yer alan küçüklü büyüklü bir çok plaj hem ücretsiz hem de daha popüler.

10/24

Trouville Trouville’deki plaj, Normandiya’nın en güzel yerlerinden biri. Sadece kumunun kaliteli olmasından değil. Trouville, Fransa’nın ilk sahil belderinden biriydi.

11/24

19. yüzyılda turistler için ahşap bir rıhtım ve bir çok lüks yazlık köşk inşa edildi. Yazar Marcel Proust tatillerini ünlü ‘Kayıp Zamanın İzinde’ romanından izler bulabileceğiniz bu kentte geçirirdi

12/24

Lahey Lahey’de şehir merkezinden plaja 15 dakikada sorunsuz bir şekilde ulaşılıyor. Scheveningen bölgesi, zamanla küçük bir balıkçı köyünden Hollanda’nın en büyük sahil beldesine doğru gelişti.

13/24

Gezinti yerleri, rıhtımı ve tarihi Kurhaus oteliyle üç kilometre uzunluğundaki plajın bu gelişimi sürpriz olmadı.

14/24

Oostende Eski bir kraliyet yazlık ikametgahı, liman şehri ve sahil beldesi. Belçika kenti Oostende hepsini barındırıyor.

15/24

Dokuz kilometre uzunluğundaki kum plaj stresiz günlerin garantisi. Şehirdeki en yakın pub, sanat müzesi Mu.ZEE ya da bir casino... Hepsi yürüyüş mesafesinde.

16/24

Camogli Birçok küçük kasaba ve her kasabada bir plaj. Ligurya bölgesinde yer alan Camogli İtalya kıyılarında Akdeniz yaşam tarzının temsilcisi. Öğle arasında omzunuzda havluyla sahilde kısa bir gezinti yapabilirsiniz.

17/24

Romantikler akşamları kayalıklar ve rıhtımlarda vakit geçiriyor. Burada ışıklar şehri aydınlatırken Ay parlar, havaya müzik sesi yayılır. Bellissima!

18/24

Venedik Bir dondurma satın alıp hızla vapura ya da deniz taksisine atlayın. Venedik’in plajı Lido bir adada uzanıyor. San Marco Meydanı’ndan plaja ulaşmak 10 dakika sürüyor.

19/24

Avrupa’nın, sahil tatilini 19. yüzyılda Lido’da keşfettiği söylenir. Lido lüksün ve çekici tatilin merkeziydi ve bugün hala bu özelliğini koruyor.

20/24

Dubrovnik Ortaçağ’dan kalma şehir merkeziyle Hırvatistan kenti Dubrovnik, şüphesiz Adriyatik kıyısındaki en güzel şehirlerden biri.

21/24

Tarihi eski şehir, 1979’dan beri UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde. Banje Plajı eski surların hemen altında yer alıyor. Buraya bir taş merdivenle ulaşılıyor. Sahilden şehrin silüetinin muhteşem manzarasının tadını çıkartabilirsiniz.

22/24

Hamburg Her zaman deniz olmak zorunda değil. Hamburg’da Övelgönne bölgesindeki Elbe nehri kıyısında bulunan plaj Hamburglulara Copacabana’da olma hissi veriyor. Limanın hemen karşısındaki plaj yaz aylarında cıvıl cıvıl.

23/24

Gelip giden dev konteyner gemilerini seyredip arada bir serinlemek için nehre girebilirsiniz. Akşam için de Elbphilharmonie’de bir etkinlik izleyebilirsiniz.

24/24