Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Avrupa'nın en güzel ve düzenli köyleri

Avrupa'nın köyleri de en az şehirleri kadar düzenli ve temiz.İşte cenneti anımsatan Avrupa Köyleri... Bibury-İngiltere

1/10

Bled-Slovenya;tatil köylerini aratmayan bir görüntüye sahip...

2/10

Alman 1871-1918 arasında ve 1940-1945: Kolmar ) üçüncü en büyük komün arasında Alsace kuzey-doğu bölgesinde Fransa'da . Bu koltuk olan vilayetin ve Haut-Rhin departmanı ve Colmar bölgede.Kasaba boyunca yer almaktadır Alsas Şarap Rotası ve kendisini "Alsas şarap başkenti" (olarak değerlendirdiği capitale des vins d'Alsace ). Şehir çok iyi korunmuş eski şehir, çok sayıda mimari yerler ve müzeler, hangi arasında olduğu için ünlüdür Unterlinden Müzesi ile Isenheim Altarpiece .

3/10

Cong-İrlanda; ülkemizde şehirlerde bile çevreye bu kadar özen gösterilmiyorken, İrlanda'da bir köyde çevre bu kadar temiz ve yeşil...

4/10

Gruyère'den içinde kanton içinde Fribourg içinde İsviçre . Onun Alman adıdır Greyerz . Ortaçağ kasabası üst vadisinde önemli bir turistik yer olduğunu Saane nehir ve tanınmış adını veren gravyer peyniri .

5/10

Hallstatt, Avusturya'da bir bölge olan Yukarı Avusturya'da Salzkammergut'da bir köydür. Hallstätter See (göl) yakınında bulunmaktadır. 2001 yılında ki nüfus sayımı 946'dır. Alexander Scheutz 2009 yılından beri Hallstatt belediye başkanlığı yapmaktadır. Hallstatt, tarih öncesi çağlardan kalma tuz üretimi ile bilinir ve buna Hallstatt kültürü adı verilmektedir. Dünya tarihinin en eski tuz madeni burada yeralmaktadır. Hallstatt UNESCO Dünya Miras Alanı içindedir.

6/10

Pucisca-Hırvatistan;Pucisca büyüğü beyaz çatılar özgün yerel atmosferi ile yaratarak, gerçek Akdeniz özellikleri ile yerleşim alanı, adeta cennetten bir köşe...

7/10

Reine-Norveç;Reine Norveç'in küçük bir kasabasısır. Norveç'in en büyük haftalık dergisi (Allers) tarafından 1970'lerin sonlarında Norveç'te en güzel köy olarak seçildi. Güzel manzarasıyla Norveç'i tanıtan broşürlerde sıkça kullanılır.

8/10

Ortaçağın sonunda Orta Avrupa'da politik kontrol ve ekonomik gelişmeye bağlı olarak çoğu bakir orman alanlarında kurulmuş, planlı yerleşimler görülmekteydi. Jihlava şehrine 26 km. mesafede yer alan Telč ise bunun günümüze kalabilmiş olan en iyi korunmuş örneğidir. Telč aynı zamanda mimari sanatsal açıdan üstün nitelikli yapılar topluluğudur.

9/10

Tellaro-italya doğu sahilinde bir köy La Spezia Körfezi içinde Liguria , kuzey İtalya'nın .

10/10