Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Avusturya'da aşırı sağcı hükümet karşıtı protesto

Avusturya'da aşırı sağcı koalisyon hükümetini oluşturan Halk Partisi (ÖVP) ve Özgürlük Partisi (FPÖ), Hofburg sarayında düzenlenen yemin töreniyle resmen göreve başladı.

1/9

Öte yandan yemin töreni esnasında 15 binden fazla gösterici aşırı sağ hükümet karşıtı protesto düzenledi. Gösteride, polis yoğun güvenlik önlemleri aldı.

2/9

Ülkede 5 yıl sürmesi öngörülen aşırı sağcı hükümetin programı, başta Türkiye karşıtlığı olmak üzere, yabancılara verilen sosyal hakların kısıtlanması ve sığınmacılara yönelik yardımların azaltılmasını içeriyor.

3/9

Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) ile yürüttüğü üyelik müzakerelerinin tamamen sonlandırılması için çalışacaklarını açıklayan aşırı sağcı koalisyon, AB'nin Rusya'ya uyguladığı yaptırımların kaldırılmasından yana.

4/9

İlkokula başlama koşulu olarak Almanca yeterliliği şartını öngören yeni hükümet programı, okul yönetimiyle aktif iş birliği yapmayan velilerin sosyal yardımlarını kesmeyi hedefliyor.

5/9

Ülkede vergi ödeyen yabancıların sosyal yardımlardan yararlanabilmesi için 5 yıl Avusturya'da kalmış olma zorunluluğu getiren hükümet, sığınmacılara yapılan yardımların ciddi oranda azaltılmasını planlıyor.

6/9

Ülkede yaşayan Müslümanlara ait kurum ve kuruluşlara yönelik katı uygulamaları hayata geçirmeyi amaçlayan yeni hükümetin, sığınmacılara yönelik de sert düzenlemeleri uygulamak istediği biliniyor.

7/9

Avusturya'da aşırı sağcı hükümet karşıtı protesto...

8/9

Avusturya'da aşırı sağcı hükümet karşıtı protesto...

9/9