Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Bakım evinde yaşlılar kötü şartlarda yaşıyor

Tekirdağ'da engelli ve yaşlıların bakıldığı bakımevinde uygulunan kötü koşullar bir hasta yakınının kamerasına yansıdı.

1/5

Denetimi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından sağlanan Tekirdağ'ın Barbaros Beldesi'ndeki özel bakım evinde, bir engelli yakını tarafından cep telefonuyla çekilen görüntüler hasta ve yaşlıların sağlıksız koşullarını gözler önüne serdi.

2/5

Görüntülerde yaşlılardan bir bölümünün vücutlarındaki açık yaralar olduğu görülürken Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Resul Darama, bakım evinin incelenerek uyarı yapıldığını söyledi.

3/5

Tekirdağ'ın Barbaros Beldesi'nde denetimi, Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yapılan özel bir bakım evinde çekildiği öne sürülen görüntüler tepkiyle karşılandı.

4/5

Bakım evindeki bir engelli hastanın yakını tarafından cep telefonuyla çekildiği iddia edilen görüntülerde bazı yaşlıların sağlıksız koşullarda bakıldığını, açık yaralarının bile tedavi edilmediğini ortaya çıkardı. Görüntüler bazı hastaların ayak ve bacakların derin ve açık yaralar olduğunu görülürken, verdiği hizmet karşılığında devletten ücret tahsil eden bakım evindeki yaşlılarla ilgilenen hiçbir görevlinin olmaması dikkat çektiği ifade edildi.

5/5