Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Başakşehir'in zaferi İngiliz basınında

M.United'ın 2-1 yenerek Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk galibiyetini alan Başakşehir'in bu zaferi, İngiliz basınında geniş yer buldu.

1/11

Ferdinand, Scholes, Van Persie ve Roy Keane gibi şimdilerde yorumculuk yapan İngiliz devinin efsane isimleri, Kırmızı Şeytanlar'ı sert bir dille eleştirdi.

2/11

Fenerbahçe'nin eski futbolcularından Robin van Persie, "Bizim zamanımızda Ferguson, 'Kaybedin ama kaybedecekseniz de rakipten daha az koşmayın' derdi. Başakşehir'in Manchester United'dan daha fazla koştuğuna eminim. Manchester United böyle olmamalı." sözlerini kullandı.

3/11

SCHOLES: KOMİK, GÜLÜNÇ... Manchester United'ın unutulmaz isimlerinden Paul Scholes, "Manchester United'ın yediği ilk gol komik, gülünç! Gerçekten ne düşündüler bilemiyorum. Normalde, orada bir adamın olması ve yarı alanı kontrol etmesi gerekir. Orta sahaya kadar olan 15-20 metrede kimse yok. Matic'i oraya koymuşlar ama Demba Ba'nın 10 metre ilerisinde bekliyor. Hızlı koşamayan Matic'in o göreve verilmesi de ayrı. Onu yakalamak için metrelerce koştu. Ancak, milyon yıl da geçse yetişemezdi, yetişemedi." şeklinde konuştu.

4/11

SCHOLES: 10 YAŞINDAKİ ÇOCUKLAR BÖYLE DEFANS YAPMAZ... Scholes ayrıca, "Manchester United, 10 yaş altı takımı gibi savunma yapıyor. Son dakika olsa böyle hücum etmeyi anlarım ama henüz dakika 12! Savunma oyuncuları ne yapıyor hiç anlamadım. 10 yaş altı çocuklar şu hatayı yapmaz." sözlerini kullanarak eski takımını yerden yere vurdu.

5/11

Manchester United'ın eski kaptanlarından Roy Keane ise "Ba'nın golünde kimseyi görmüyorum, takımda lider görmüyorum, Ole'nin futbolculara güvendiğini görmüyorum. Halimiz buysa Tanrı bize yardım etsin..." dedi.

6/11

FERDINAND: RAFAEL'İ ASLA SATMAMALIYDIK... Başakşehir adına maçın yıldızlarından olan Manchester United'ın eski futbolcusu Rafael de İngiliz basınının gündemindeydi. United'ın eski futbolcularından Rio Ferdinand, Twitter hesabından, "Rafael'i asla satmamalıydık." şeklinde bir paylaşımda bulundu.

7/11

Ferdinand ayrıca "United'ın yediği ilk gol genelde 89. dakikada gördüğümüz bir manzaraydı. Normalde maçın son anlarında böyle ileri çıkarsınız. Bu görüntüye çok şaşırdım. Tutarsız, ekip çalışmasından yoksun bir takım." şeklinde konuştu.

8/11

İngiltere'nin Daily Mail gazetesi ise "Rafael, eski kulübüne düzgün savunmanın neye benzediğini gösterdi. Bunu yaparken de büyük zevk aldı. Performansı etkileyici, gayretli, sağlam ve cesurcaydı." yorumunda bulundu.

9/11

Aynı gazete Demba Ba hakkında da "Demba Ba topu aldıktan sonra Harry Potter'ın Görünmezlik Pelerini'ni giymiş gibiydi. Bir anda ortadan kayboldu. Gol vuruşunda kalecinin hiçbir şansı yoktu." değerlendirmesini yaptı.

10/11

DUBLIN: UTANÇ VERİCİ... Eski İngiliz futbolcu Dion Dublin ise BBC'de yaptığı konuşmada, "Manchester United'ın durumu utanç verici. Bu adam Demba Ba! Şakası yoktur. Bunu bilmiyorlar mı? MANU'nun işi zor, organizasyon eksikliği var." dedi.

11/11