Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Batı Şeria'da Filistinlilere İsrail askerleri ateş açtı

Batı Şeria'da toplanan göstericiler, Kudüs kararını protesto ettikleri sırada gerçek mermilerin hedefi oldu.

1/12

İsrail güçleri, Trump'un Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesini protesto etmek için Batı Şeria kentinin, Nablus, Beytüllahim, El-Bireh ve El-Halil bölgelerinde toplanan sivillere sert müdahalede bulundu.

2/12

İsrail askerleri Batı Şeria'da İsrail karşıtı gösteri düzenleyen göstericilere operasyon gerçekleştirdi. Sokakları çepeçevre saran İsrail güvenlik birlikleri, taşlarla kendilerine saldıran Filistinlilere gerçek mermilerle saldırdı.

3/12

Gaz bombalarını Filistinli "hedeflerin" arasına atan İsrail askerleri Beytüllahim'i gaza boğdu.

4/12

Bununla da yetinmeyerek otomatik silahlara doldurulan gerçek mermileri Filistinli kalabalığın üzerine acımasızca ateşledi.

5/12

İsrail güçleri, Tulkarim şehrinde Filistin Teknik Üniversitesi'nde gösterilere katılan öğrencilere ise göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi ile müdahale etti. Atılan gaz nedeniyle bazı protestocular boğulma tehlikesi geçirdi.

6/12

Filistin Kızılay Derneği, 58 yaralının tedavi edildiğini, diğerlerinin ise tedavisinin sürdüğünü bildirdi.

7/12

Üç günün bilançosu ise giderek ağırlaşıyor. Protestoların başladığı günden bu yana, yaralı sayısı 400'ü aşarken, ölenlerin sayısı ise 4 oldu.

8/12

İsrail askerlerinin acımasızca müdahalesi bunlarla da sınırlı kalmıyor. Çok sayıda gösterici, kadın, erkek, çocuk fark etmeksizin gözaltına alınırken, gözaltına alınan çocukların fotoğrafları sosyal medyada paylaşıldı.

9/12

Fotoğraf karesinde, hücre gibi bir yerde elleri bağlı, gözleri kapalı olarak tutulan Filistinli çocukların saatlerce orada tutulduğu ve adeta yargısız infaz edildiği görülüyor.

10/12

Batı Şeria'da Filistinlilere İsrail askerleri ateş açtı.

11/12

Batı Şeria'da Filistinlilere İsrail askerleri ateş açtı.

12/12