Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Belgrad Ormanı'nın eşsiz sonhabar manzarası

FOTOĞRAFLAR: FERHAT ESNEK

Sonbaharda doğa tutkunlarının uğrak mekanı: Belgrad Ormanları

1/28

Tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle saklı bir cenneti andıran Belgrad Ormanı sonbaharda rengarenk görüntüsüyle tabloları aratmayan manzaralar oluşturuyor.

2/28

İstanbul'un içerisindeki saklı cennet olan Belgrad Ormanı kentin keşmekeşinden uzakta sakin ve huzurlu bir mesire alanı.

3/28

Belgrad Ormanı bünyesinde barındırdığı tarihi ve doğal güzellikleriyle sonbahar mevsiminde ziyaretçilerine tabloları aratmayan bir manzara yaşatıyor.

4/28

Yer yer engebeli bir arazisi de bulunan Belgrad Ormanı sonbaharda daha da güzel bir silüete bürünüyor.

5/28

Sebebi ise içeriğindeki Ormanda bulunan türlü ağaçların dökülen yaprakları ve oluşan huzurlu ortam.

6/28

Doğa tutkunlarının yanı sıra fotoğraf meraklılarını da cezbeden ilçe, sonbaharın bütün renklerini barındıran manzarasıyla adeta doğal stüdyo imkanı sağlıyor.

7/28

Serin, temiz havası ve eşsiz doğa manzarasıyla yıl içerisinde yerli ve yabancı birçok turisti ağırlayan orman, yapısı ile adeta bir açık hava müzesi halinde.

8/28

Tarihi ve doğal güzellikleri bir arada bulundurması bir tarafa, yılın bu zamanında renk cümbüşüne dönen tabiatıyla, ziyaretçilerine eşsiz bir sonbahar manzarası sunuyor.

9/28

Sarının, kahverenginin ve yeşilin sayısız tonunun birbirine karıştığı sonbaharda, adeta yağlı boya tablo görüntüsünde manzaralar sunan orman bu özellikleriyle ziyaretçilerini adeta büyülüyor.

10/28

Dünyada türünün en büyük örnekleri arasında yer alan ve yaklaşık 2 bin bitki türünün yer aldığı orman her mevsim olduğu gibi sonbaharda da yoğun ilgi görüyor.

11/28

Kentin gürültüsünden uzaklaşmak ve mevsimin güzelliklerini yaşamak isteyenlerin ilgi odağı olan mesire yeri sonbaharın göz alıcı renklerinin dansını izleyen ziyaretçiler, bu büyüleyici manzarada fotoğraf çekmeyi de ihmal etmiyor.

12/28

Günde binlerce kişinin ziyaret ettiği orman Türkiye'ye özgü türlerin yanında tropikal ve karasal iklimde yetişen ağaçları da keşfetmek mümkün.

13/28

Ziyaretçiler, bataklık veya suya yakın iklimde yetişebilen ağaçlar için yapılan yapay göletin de bulunduğu parkta, 2 bin yıla kadar yaşayabilen Amerikan bataklık servisini de görebiliyor.

14/28

Göletin etrafındaki dişbudak türleri ve suya yakın alanda yetişen kızılağaçlar da sonbahardaki renkleriyle görenleri etkiliyor.

15/28

Yiyecek ve içecekle girilmesine izin verilmeyen ağaç parkını, üniversite öğrencileri de bilimsel çalışmaları için sıkça ziyaret ediyor.

16/28

Belgrad Ormanı'nın eşsiz sonhabar manzarasına Ferhat Esnek’in objektifinden bakın..

17/28

18/28

19/28

20/28

21/28

22/28

23/28

24/28

25/28

26/28

27/28