Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Beth Warren kaybettiği eşinden çocuk sahibi olacak

İngiltere’de 2 yıl önce kaybettiği eşinden çocuk sahibi olmak isteyen kadın kocasının spermlerini dondurarak sakladı....

1/10

Genç kadın ölen eşinden bu şekilde bebek sahibi olabilmek için açtığı davayı da kazandı. Londra'daki Yüksek Mahkeme, Birmingham kentinde yaşayan 28 yaşındaki fizyoterapist Beth Warren'ın talebini haklı buldu.

2/10

Warren, 32 yaşında hayatını kaybeden eşinden çocuk sahibi olmak için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu söylemişti.

3/10

Eşi Warren Brewer'ın spermlerini saklayan merkez ise önümüzdeki yılın nisan ayından sonra spermlerin imha edileceğini açıklamıştı. Ancak Warren Brewer'ın spermi çözülür ve embriyo üretiminde kullanılırsa, yedi yıl daha saklanabiliyor.

4/10

Sekiz yıldır birlikte olan Beth ve Warren çifti, Warren'ın ölümünden altı hafta önce Aralık 2011'de evlenmişlerdi. Evliliklerinin ardından Beth soyadını Warren olarak değiştirmişti.

5/10

Waren Brewer'ın spermleri radyoterapi tedavisi öncesi dondurulmuştu. Brewer tedavisi sırasında, ölümü halinde eşinin spermlerinin kullanabilmesini öngören formları imzalamıştı.

6/10

Yönetmelikler uyarınca İngiltere'de spermler ve yumurtalıklar onlarca yıl saklanabiliyor.

7/10

Ancak ölüm halinde, spermler belli bir süre içinde imha ediliyor.

8/10

İlk örnek değil İngiltere'de 1997 yılında da Diane Blood adlı bir kadın ölmüş eşinin spermiyle çocuk sahibi olmaya hak kazanmıştı.

9/10

Blood Belçika'da gördüğü tedavi sonrası iki çocuk sahibi olmuştu.

10/10