Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Beyoğlu'nda toprak kayması nedeniyle bina çöktü

İstanbul Beyoğlu'nda Sütlüce İmrahor Caddesi Fuadiye Çıkmaz’ında 4 katlı bina, bir inşaatın temel atma çalışması sırasında meydana gelen toprak kayması sonucu çökme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

1/12

Olayın ardından vatandaşlar binayı komple boşalttı.

2/12

İtfaiye ve polis ekipleri bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı.

3/12

Bina saatler sonra büyük bir gürültüyle çöktü.

4/12

Olayda can kaybı yaşanmadı.

5/12

Binada yaşayan vatandaşlardan Mürsel Cihanan, “Burası 8 aydır böyle savcılığa ve belediyeye başvurduk. Burada 18 tane daire, can var.

6/12

Sabah elbiseleri dışarıda giydik. Kimse umursamadı, burada inşaat var aşağıya 3 kat iniyorlar. İnmeyin yeter dedik, dilekçe verdik belediyeye indirmeyin dedik.

7/12

Hiç kimse dinlemedi, yine yaptılar. Herkes mağdur, bugün pantolonumu sokakta giydim. Burası 8 yıllık bina, temel açmadan dolayı böyle oldu. Binanın altı kaya, burada binalar var” dedi.

8/12

4 katlı binanın sahibi Emin Ertürk çökme öncesi yaptığı açıklamada, şunları söyledi: "Arda Turan buraya kardeşi adına bir otel inşaatına başladı. Arkadaşlarla istişare ettik. Biz doğma büyüme buralıyız. Buranın kaya yapısını biliyoruz.

9/12

Uyardık söyledik. Onlar da profesörlerin burada su çekmeden dolayı burada bir şey olmayacağını, sıva çatlağı olacağını belirttiğini söyledi. Ama ben onlara bunların emarelerini söyledim.

10/12

Belirgin bir şekilde açılma oldu. Resimlerini gösterdik. Çağırdık gösterdik. Ben onları uyardım.

11/12

Bazen hayatta iki kere iki, dört etmiyor. iki kere iki, dört etmedi. Tek sevincim içinde kimsenin olmadığı. Herkesi tahliye edebildik. Şu anda kimseye zarar gelmeden ne olacaksa olsun. Mal ikinci sırada." diye konuştu.

12/12