Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Bingöl'ün Genç ilçesinin tanıtımı su sporlarıyla yapılacak

Bingöl'ün Genç ilçesinde yaşayan gençler, su sporları ile ilçenin adını tüm yurda duyurmak istiyor.

1/13

Genç Kaymakamlığı, ilçe merkezinden geçen Murat Nehri'nde su sporları yapılması, gençlerin spora yönlendirilmesi ve milli takıma sporcu kazandırılması için 2009 yılında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla hazırlanan "Spora Geç Kalma, Genç Kal Projesi" kapsamında rafting takımı kurdu.

2/13

Kısa sürede rafting takımının gençler tarafından ilgi görmesi üzerine, Kaymakam Arif Gül, kaymakamlık bütçesinden 12 kano satın alarak Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne teslim etti.

3/13

Murat Nehri'nde 10 genç, antrenör eşliğinde kano eğitimlerine başladı.

4/13

Kaymakam Gül, Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen, ilçedeki diğer kurum yetkilileriyle kano eğitimlerinin yapıldığı alana giderek, çalışmaları yerinde inceledi.

5/13

Gül ve beraberindekiler daha sonra antrenör ve sporcularla 8 kilometrelik parkuru kano ile tamamladı.

6/13

Genç Belediye Başkanı Dirik, ilçede ilk olarak 11 yıl önce 12 kişiden oluşan "Genç Murat Rafting Takımı"nın kurulduğunu belirtti.

7/13

Dirik, rafting takımının kurulmasının ardından su sporlarına yönelik ciddi bir ilgi oluştuğunu ve talepler gelmeye başladığını dile getirdi.

8/13

Başkan Dirik, şunları söyledi: "Sayın Kaymakam bu yıl 12 kano satın aldı ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne teslim etti.

9/13

Murat Nehri ciddi bir nimettir. Amacımız Murat Nehri'nin doğal güzelliklerini fırsata çevirip, spor oyunlarını yaygınlaştırmak ve iç turizmi geliştirmektir.

10/13

Kano ve rafting alanında gençleri spora teşvik etmek ve iç turizmi canlandırıp, ilçeyi cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz.

11/13

Gençlik ve Spor İl Müdürü Danayiyen ise ilçede su sporlarını faal hale getirmek, gençleri bu branşlara yönlendirmek istediklerini aktardı.

12/13

İlçede iller arası müsabakalar düzenleyip, ilçeye, kente ve Türk sporuna katkı sağlamayı hedeflediklerini anlatan Danayiyen, "Sayın Kaymakamımızın da destekleriyle yeni yeni başlayan bu faaliyet çok büyük ilgi görecek. Türkiye çapında şampiyon sporcular yetiştireceğimize gönülden inanıyorum." ifadelerini kullandı.

13/13