Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

BMW i3 Coupe Concept

Alman üretici, Cenevre’de BMW i3 Concept Coupe’nin Avrupa prömiyeri gerçekleştirilirken, aynı zamanda BMW i8 Concept Spyder da ziyaretçilere tanıtılacak.

1/11

Elektrikli mobilitenin temel unsurlarından biri olarak otomobil menzili ve şarj yapısı sıklıkla tartışılan konuların başında gelmektedir. BMW i3 ise, eDrive motoru ile tipik bir işe gidiş geliş kullanımında akünün yalnızca iki ya da üç günde bir şarj edilmesini gerektirecek şekilde tasarlanmıştır.

2/11

Bu da 130 ila 160 kilometrelik bir menzile karşılık gelmektedir. BMW i3′te yer alan çekiş sistemi ve diğer tüm otomobil işlevleri, özel olarak geliştirilen yüksek gerilimli lityum iyon akü ile çalışır.

3/11

Bu akünün en temel özelliği enerji çıkış ve dolayısıyla sunduğu menzildir. Akü aynı zamanda günümüzün akülerinin genel sorunu olan sıcaklık dalgalanmalarından daha az etkilenir.

4/11

BMW i3′ün tasarımında öncelik verilen diğer bir konu, çeşitli sürüş modlarıyla menzil %25 oranında artırılırken, otomobilin elektrikli bileşenlerinin enerji tüketiminin azaltılması oldu. D

5/11

6/11

7/11

8/11

9/11

10/11