Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Bodrum değil Tunceli

Tunceli'de Munzur ve Pülümür vadileri içinde yer alan Kemere Bel, Kavacık ve Kara Haydar plajlarında hafta sonunda Avrupa'dan gelen yerli turistlerin de katılımı ile büyük bir yoğunluk yaşanıyor.

1/20

Hava sıcaklığının 37 derecelerde kentte plajlara akın eden turistler, Pülümür ve Munzur Çayı'nın serin sularında serinliyor.

2/20

Özellikle Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan Tunceliler, daha önce yaz tatillerini geçirmek için gittikleri Ege ve Akdeniz sahilleri yerine son yıllarda tatillerini memleketlerinde geçirmeyi tercih ediyor.

3/20

Türkiye'nin dört bir yanından gelen Tunceliler ile çevre illerde yaşayanlar, Pülümür ve Munzur vadilerinin kıyılarını doldururken, Ege ve Akdeniz sahillerini aratmayan görüntüler ortaya çıkıyor.

4/20

Turistler vadilerin soğuk suyunda serinlerken, plaj kıyılarına kurulan sahalarda plaj voleybolu oynayarak eğleniyor.

5/20

İstanbul'da yaşayan ve son 2 yıldır tatilini Tunceli'de geçirdiğini belirten modacı Gülendam Ergen Tuncel, vadideki keyfi hiçbir yerde yaşamadığını söyledi.

6/20

Tunceli "İstanbul'da yaşıyorum ve artık son yıllarda Ege ya da Akdeniz sahillerini değil Tunceli'yi Munzur ve Pülümür çaylarındaki plajları tercih ediyorum. Ciddi anlamda burası inanılmaz bir doğal güzelliğe sahip bir yer.

7/20

Muhteşem bir doğası var. Yani tabiat olarak mükemmel bir doğaya sahibiz. Çocuk, büyük, genç, yaşlı herkes suyun içinde kimse kimseye kötü gözle de bakmıyor ve herkes birlikte bu güzel doğayı paylaşıyor.

8/20

Munzur'un ve Pülümür çaylarının serin suları inanılmaz güzel. Bu plajların güzelliği ve doğallığı ne Ege ne de Akdeniz sahillerinde var. İstanbul'da yaşıyorum ama bu kadar canlı bir ortam bulamıyoruz mümkün değil.

9/20

Suyun kirliliği, havanının kirliliği buradaki yaşamı bize vermiyor. Bu yüzden herkesi Tunceli'ye bekliyorum. Özellikle bu ayda inanılmaz bir doğaya sahip çıkmalıyız" dedi.

10/20

Kanada'da yaşayan ve son yıllarda tatilini Tunceli'e geçirmeyi tercih ettiğini belirten Ceyda Çallı ise, "Geçmiş yıllarda sadece akraba ziyareti için Tunceli'yi tercih ettiklerini söyledi.

11/20

Çallı, "Tatil için iki yılda bir Tunceli'ye çocuklarımla birlikte geliyorum ve Munzur Çayı'nı tercih ediyorum. Şu an bulunduğumuz Munzur Çayı üzerindeki Kemerebel plajı inanılmaz güzel ve doğa çok güzel, su çok güzel. Özellikle Munzur Suyu çok güzel. Su çok soğuk ama çocuklar için en sağlıklısı.

12/20

Doğayı tahrip etmeyelim, çöpleri atmayalım. Halkımızı ve gelen bütün turistleri bu konuda duyarlı olmaya çağırıyoruz. Biz eskiden Tunceli'ye tatil zamanlarında akraba ziyaretine gelirdik sonra da Ege ya da Akdeniz sahillerine gider tatil yapardık şimdi artık öyle değil Munzur plajlarını tercih ediyoruz" dedi.

13/20

Tunceli'de yaşayan Sibel Abay, yakın zamana kadar Tunceli'de plaj olmadığı için başka yerlere tatile gittiklerini, ancak Munzur ve Pülümür Çayları kıyısında plajların açılmasıyla buraları tercih ettiklerini söyledi.

14/20

Abay, "Vadilerin suyu gayet serin ve hoş. Herkesi buraya bekliyoruz. Doğanın katledilmesine hepimiz karşıyız. Bu nedenle barajlara hayır diyoruz ve bu konuda herkesin desteğini bekliyoruz.

15/20

Bu güzel doğanın mahvolması herkes için Türkiye için kötü. Munzur Vadisi içinde Kemerebel Plajı ve plaj voleybolu sahası bizim artık mekanımız olmuş durumda çok güzel eğleniyoruz" diye konuştu.

16/20

17/20

18/20

19/20