Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Bodrum'da süper lüks yatta yangın

Muğla’nın Bodrum İlçesi'nde, 2 milyon Euro değerindeki süper lüks yat, denizin ortasında alev aldı.

1/8

İngiliz tekstilci Michael Barlow'un 2 yıl önce satın aldığı ve Gem Yatçılık Limited Şirketi tarafından

2/8

haftalığı 3 bin 500 euro'ya kiralanan 33 metre boyunda 8 metre eninde 8 kabinli 16 yolcu kapasiteli 2 milyon euro değerindeki süper lüks yatta, bugün saat 10.30 sıralarında yangın çıktı.

3/8

Kumbahçe Plajı'na yarım mil açıkta demir atan teknelerin arasında bulunan yatın makine dairesinde başlayan alevlere önce Kaptan, 46 yaşındaki İbrahim İri ve 2 yardımcısı, yangın tüpleriyle müdahaleye etti.

4/8

Yangın söndüremeyince sahil güvenlik ve Bodrum Liman İşletmesi'nden yardım istendi. 2 sahil güvenlik botu, belediyeye ait 2 söndürme botu ile özel bir şirkete ait yangın söndürme tekneleri, yattaki alevlere müdahaleye başladı.

5/8

Yat ise, bu sırada Bodrum Gemi Yanaşma İskelesi'ne çekildi. Bodrum Belediyesi İtfaiye ekiplerinin da karadan müdahale etmesine rağmen mazot tankları dolu olan yattaki yangın, söndürülemedi.

6/8

Teknenin havaya uçması ihtimali üzerine yat tekrar deniz ortasına çekilmeye başlandı.

7/8

Ağanlar Tersanesi'ni götürülmek istenen yatta büyük çaplı hasar oluştu. Saatlerce devam eden alevlere 2 yardımcısı ile müdahale eden Kaptan İri, gözyaşları içinde kaldı. Halen söndürülemeyen yat, İçmeler Mevkii'nde karaya oturtuldu. Yangına denizden müdahalelerin sürdürülüyor.

8/8