Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Bu hafta vizyona girecekler

HÜKÜMET KADIN 2 2013’ün başlarında beyaz perdede yer bulan Sermiyan Midyat’ın Hükümet Kadın’ı ikinci filmiyle; bu haftasonu izleyicilerle buluşuyor. “Hükümet Kadın” filminin baş karakteri Xate’nin (Demet Akbağ) belediye başkanı olmak için rakibi Faruk’la girdiği seçim yarışını, komedi ve duygusallığı bir arada vererek anlatıyor. Sermiyan Midyat’ın ilk filmin gördüğü talep üzerine çektiği “Hükümet Kadın 2” Türk sinema izleyicisinin ilgisini çekeceğe benziyor. Başrollerde Sermiyan Midyat’la beraber yetenekli BKM (Demet Akbağ, Ercan Kesal, Mahir İpek, Ayberk Atilla, Cezmi Baskın) oyuncularının da yer aldığı güzel bir kadroyla kendini gösterecek film, Kesinlikle izlenmeye değer.

1/5

UZAY OYUNLARI Haftanın vizyona girecek büyük bütçeli bilim-kurgu filmi, Uzay Oyunları (Ender’s Game) gelecekte Dünyaya yapılan uzaylı saldırısını ve insanoğlunun dünya-dışı varlıklarla mücadelesini konu ediniyor. Uzaylı saldırılarına karşı oluşturulmuş uluslararası seçkin birlik IF’in mücadelesi, çocukluktan eğitilen yetenekli bir asker olan Adrew Ender’in çevresinden anlatılıyor. Yönetmen koltuğunda Gavin Hood’un oturduğu Uzay Oyunları’nda başrollerde; Harrison Ford, Ben Kingsley gibi usta oyuncularla beraber, genç yetenek Asa Butterfield’da bulunuyor.

2/5

CARRİE: GÜNAH TOHUMU Carrie, bağnaz bir anneye sahip, küçük bir kasabada yaşayan; lise çağında bir kızdır. Carrie’nin sahip olduğu telekinetik güç onu tuhaf ve dışlanmış bir insan haline getirmektedir. Annesi Carrie’nin bu telekinetik güçlerini bir lanet ve günah olarak görerek; bu doğaüstü durumu kabullenemez ve Carrie’e bu güçleri sindirmesi için baskı yapar. Bir gün Carrie’nin katıldığı baloda yaşadığı kötü bir olay; bu yanlış yönlendirilmiş gücü açığa çıkararak kasabada bir felakete yol açacaktır. Stephen King’in ilk romanlarından “Carrie”nin ikinci kez beyazperdeye uyarlanmasında, başrolleri: Chloë Grace Moretz, Julianne Moore ve Gabriella Wilde paylaşıyor.

3/5

MAVİ EN SICAK RENKTİR Genç bir kız olan Adele’nin günün birinde mavi saçlı bir kızla tanışmasıyla başlayan değişimleri ve kendini keşfetme serüvenini anlatan Fransız filmi değişik bir alternatif arayanlar izleyiciler için ideal. Tunus asıllı Fransız yönetmen Abdellatif Kechiche’nin yeni çalışması.

4/5

POPÜLER 1958 yılında geçen film. İş yapmayan ama etkileyiciliğinden dolayı kovulamayan bir sekreterle yakışıklı bir patronun hikayesini anlatıyor. Film patronun, sekreter Rose’u iş yapan bir kişi haline getirme serüvenini anlatıyor. Haftanın Türkiye vizyonlarındaki ikinci Fransız filmi.

5/5