Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Bücür cadı artık büyüdü

‘Bücür Cadı’ dizisinin Zeliş’ini canlandıran Merve Erdoğan ‘Sevdaluk’ dizisinde Gonca’yı canlandırıyor

1/15

Oyunculuğa henüz 4 yaşındayken adım atan, 10 yaşında ‘Bücür Cadı’ adlı dizinin sihirli karakteri Zeliş’i canlandıran Merve Erdoğan artık bir genç kız.

2/15

Show TV’nin sevilen dizisi ‘Sevdaluk’ta askerdeki sevgilisinin yolunu bekleyen Gonca’yı canlandırıyor. Büyük bir hayran kitlesi olan ve ‘Sevdaluk’un yayınlandığı akşamlar Twitter’da trending topic listesine giren Erdoğan, kendisi ve Sevdaluk dizisi hakkındaki sorularıma içtenlikle cevap verdi.

3/15

‘Sevdaluk’ dizisindeki rolünüzden bahseder misiniz? ‘Sevdaluk’ta Gonca adında neşeli, bıcır bıcır bir kızı canlandırıyorum. Aslında hukuk fakültesini kazanmış fakat ailevi nedenlerden dolayı gidememiş ve bu kırıklığı içinden hiç atamamış bir kız. Askerde çok âşık olduğu bir sözlüsü var, dört gözle onu bekliyor.

4/15

‘BAŞARIMIZIN SIRRI SAMİMİYET’ Dizi ilk bölümüyle büyük beğeni topladı. Sırrı nedir bu başarının? Ben en büyük başarısının samimiyet olduğuna inanıyorum. Hem kamera arkası hem kamera önü özenle kurulmuş bir ekip.

5/15

Üzerine çok çalışılmış bir proje, işinde çok profesyonel insanlarla bütünleşince sonuç tadına doyulmaz oldu.

6/15

Dizi için sürekli Rize’desiniz. Arkadaşlarınızdan ve ailenizden ayrı kalmak zor olmuyor mu? Yıllardır tiyatroda turne yaptığım için mesafelere alışık olsam da ilk kez bu kadar ayrıldık. Ama hem ailemle hem arkadaşlarımla her an irtibat halindeyim ve ara ara yanlarına gidiyorum. Ayrıca Rize’de o kadar güzel bir çevrem oldu ki değil zorlanmak aksine her şey çok keyifli.

7/15

Yaşınız çok genç. Meslekte idealleriniz nelerdir? Evet, 22 yaşındayım. İşimi gerçekten çok seviyorum ve sevdiğim mesleği yapabildiğim için şükrediyorum. Kendimde hep yeni bir şeyler keşfedeceğim ve içinde bulunmaktan keyif alacağım projelerle dolu geçecek bir meslek hayatı planlıyorum.

8/15

Çok büyük bir oyuncu kadrosu var dizide. Bu diziden teklif gelince neler hissettiniz? Gerçekten böyle bir kadroyla aynı projede olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Senaryoyu ve Gonca’nın karakter analizini okuyunca anında vuruldum. Üstüne bu kadar usta ismi bir arada duyunca, “Bu işte olmalıyım” dedim, çok istedim ve şimdi buradayım.

9/15

Setten arta kalan zamanlarda vaktinizi nasıl geçiriyorsunuz? Ben bol bol geziyorum. Etrafı keşfediyorum, hava şartları uygunsa toplu olarak yaylalara çıktığımız da oluyor. Bir de son favorim örgü. Elimde şişler, yünler atkı ve bereler örüyorum boş vakitlerimde.

10/15

Şive konusunu nasıl hallettiniz? Benim canlandırdığım karakter diğer birkaç karakterle birlikte şive kullanmıyor ama Rize’ye geldiğimizde şive kullanan arkadaşlarımızın çalışmalarına biz de katıldık. Dizide kullanmasak da şive konusunda epeyce ilerledik.

11/15

Oyunculuk eğitimi aldınız mı? Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde başladım oyunculuk eğitimime daha sonra Özel Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü'nü bitirdim, şimdi de Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü 3.sınıf öğrencisiyim.

12/15

Oyunculukla tanışma serüveniniz nasıl oldu? Oyunculukla dört yaşımda annemin beni ajansa yazdırmasıyla tanıştım. Hemen dizilerde oynamaya başladım tiyatro eğitimi almaya başladığım anda da hem dizi hem sahne bir arada yürümeye başladı. Ailemle ve Mandalina Ajans'ın kurucuları olan menajerlerim Temmuz Karikutal ve Canda Karikutal'la sırt sırta vermiş durumdayız. Ailem her konuda yanımdadır,Temmuz ve Canda'yla iş ilişkisinden önce yıllara dayanan bir arkadaşlık ilişkimiz var zaten. her projeyi birlikte değerlendirir öyle adım atarız.

13/15

İleride canlandırmak istediğiniz bir rol var mı? Hala oyunculuk yapmaya devam ettiğim için nereden nereye geldim ve nereye gidiyorum sorularına kendimi izleyerek cevap bulabilmek tabi ki çok güzel bir duygu. Dört yaşından beri her anım neredeyse ekranda ve bunun bana hep pozitif geri dönüşleri oldu. İşin mutfağında pişerek tecrübe kazanmak beni daha bilinçli bir hale getirdi.

14/15

Sevdaluk'un ilerleyen bölümlerinde izleyiciyi neler bekliyor? Bir değil onlarca var. Beni zorlayacak üzerinde çok çalıştıracak çok araştırma yaptıracak karakterler canlandırmak isterim. Şizofren ya da aşırı takıntı sahibi biri bunlardan sadece ikisi mesela. Zafer AKBAŞ / HT MAGAZİN

15/15