Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Burcu Esmersoy: Kırışıklıklarımla mutluyum

Aşk, güzellik, moda ve hayata dair açıklamalar yapan 41 yaşındaki sunucu Burcu Esmersoy, kendisine en çok yöneltilen soruların listesini de çıkarttı.

1/24

Güzel sunucu Burcu Esmersoy, "kırışıklıklarımla mutluyum" dedi

2/24

Burcu Esmersoy, Sabah Gazetesi'nin sorularını yanıtladı. Esmersoy, samimi açıklamalarda bulundu. İşte o röportaj...

3/24

Yıllardır göz önündesiniz, kimbilir bu kaçıncı röportajınız. En sevmediğiniz röportaj sorusu hangisi çok merak ediyorum? Mesela 'Güzellik yarışmasından sonra hayatında neler değişti?' en çok sorulan sorulardan biri.

4/24

Ama en sevmediğim listesindeki ilk soru 'Ne zaman evleniyorsunuz?' Herkese farklı yanıtlar veriyorum. Valla ben yanıtlamaktan sıkıldım, onlar bana bu soruyu sormaktan sıkılmadılar.

5/24

'Tam bir aşk kadınıyım' diyorsunuz hep. Ne demek Burcu Esmersoy için 'aşk kadını' olmak? Kaşınmışım ben de sanırım biraz... Ben bir terazi burcuyum. Sanırım insanın karakteri ve burcunun bazı özellikleri uyuyor.

6/24

Terazi burcunun özelliklerine baksanız "Güzelliğe meraklıdır, sanatın her dalına meraklı ve yatkındır, aşk burcudur" yazar. Şimdi oradan çıkıp bakınca bence kendi kendime "Ben tam bir aşk kadınıyım" diyorum.

7/24

Âşık olduğum zaman, mesela şu an ışıl ışılım. Aşıkken ışıldıyorum. Aşkın bana güzel bir yansıması oluyor. Tabii ki bu yanlış anlaşılmasın.

8/24

Âşık değilken de suratsız, nemrut, mutsuz ve kötü enerji yayan bir insan haline gelmiyorum. Aldığım aşkı güzel yayıyorum. Aşk çok güzel bir şey.

9/24

Duygularınız yönlendirir mi sizi? Bıraksanız belki de bir terazi kadını olarak belki de tamamen duygularım tarafından yönetilecektim. Ama öyle bir kadın değilim. Çünkü sert bir işte çalışıyorum. Bir de yükselenim başak, o da etkili olabilir.

10/24

Duygularımla hareket etmiyorum, yıllarca kendi ayaklarımın üzerinde durdum. Sırtımı da kimseye yaslayamadım, kötü bir durum bu tabii ki.

11/24

Ben de isterdim güvenebileceğim bir şeyler olsun hayatımda, ona sığınayım, ona yaslanayım ama olmadı. Oradan kaynaklı sanırım, duygusallığım neredeyse sıfırdır benim iş hayatında. Onun dışında evime çekildiğim zaman dünya tatlısı, pamuk gibi, gülen, mutlu bir kadınımdır.

12/24

Güzelliğiyle ön planda olan bir kadın oldum. Ama neredeyse iki yıldır televizyonda ve genelde yaptığım pek çok işte neredeyse hiç makyaj yapmıyorum.

13/24

Normalde insanların arasına karıştığım zaman da makyajsız ve olduğum gibi bir kadınım. Bu şekilde o güzellik ve güzel görünme zorunluluğunu dengelediğimi düşünüyorum. Bunun rahatlığı içindeyim.

14/24

Yaşlanmaksa o da benim kabulüm çünkü güzel yaş alan bir kadınım. Yaşıma göre ve olması gereken bir durumdayım.

15/24

İki senedir hep soruyorlar bu soruyu, uygun bir proje yok ne yazık ki bana göre. Sunuculukta belli bir noktaya gelmiş Öykü Serter, Ebru Akel, Çağla Şıkel ve benim gibi isimlerin yaptığı tarzda çok fazla televizyon programı yok şu anda.

16/24

Sıkıldığınızda, bunaldığında ne yapar? Eve kapanırım. Ya da hemen tatile çıkarım. Uzaklaşmak sanırım bu sorunun cevabı. Üç günüm varsa hemen uçağa binip giderim bir yere. Herhangi bir nokta.

17/24

Övünmek gibi olacak ama 40'lı yaşlarında hâlâ oldukça iyi sayılabilecek bir fiziğe sahibim. İnsanlar da haklı olarak "Bu kadın bize yıllardır spor yapın, kendinize bakın dedi.

18/24

Kendisi de yıllar geçmesine rağmen hâlâ fit ve sağlıklı. Demek ki bildiği bir şeyler var" diyorlardır. O yüzden evet toplamda bakıldığında spor konusunda iyi bir örnek oldum. "Bakarsan bağ, bakmazsan dağ" derler ya gerçekten de çok doğru.

19/24

Kitap okur musunuz? Evet hem de aynı anda üç tane. Seyahatlerde kişisel gelişim kitapları okurum. Kafam doluyken daha kolay okunan aşk, macera gibi kitapları tercih ederim. Bir de biyografi okurum.

20/24

Peki özel hayatınızda sorar mısınız birilerine fikir? Özel hayatımla ilgili hiç kimseye bir şey danışmam. Erkek arkadaşım dışında biriyle kesinlikle konuşmam ve bir şey danışmam. Erkek arkadaşım çok akıllı ve çok mantıklı ve zekasına da çok hayranım. O yüzden en kısa ve en çabuk ona danışırım bir şeyleri.

21/24

Hamarat mısınız? Ev işleri konusunda evet. Yapınca güzel yemek yaparım. Evimin güzel kokmasını severim. Evde sürekli çamaşır yıkanır.

22/24

Temiz çamaşır kokusunu çok severim. Mesela ya el süpürgesi vardır elimde ya da çamaşır sulu bir sprey vardır, sürekli masaları falan silerim. Ahşapları cilalarım.

23/24

Cilt güzelliğinizin sırrı nedir? Düzenli cilt bakımı. Cildimi temiz bırakırım. Botoks ve dolgu enjeksiyonları yok cildimde. Ama oldukça iyi bakıyorum cildime zaten ama genel anlamda hiç sıkıntım yok. Kırışıklıklarım var mesela ve ben bundan da mutluyum.

24/24