Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Büyük Okyanus'ta kayboldu 13 ay sonra bulundu

Büyük Okyanus’ta (Pasifik) teknesiyle kaybolan El Salvadorlu balıkçı, 13 ay boyunca kaplumbağa kanı içip, elleriyle balık ve kuş avlayarak hayatta kaldı.

1/12

Balıkçı Marshall Adaları’nın başkenti Majuro'ya getirildikten sonra yerleştirildiği otelde ilk iş saçını sakalını kestirdi.

2/12

Sağlık kontrolünden geçirildiği hastaneden çıktıktan sonra Majuro'daki bir otele yerleştirilen 37 yaşındaki Jose Salvador Alvarenga, yeni imajını gördükten sonra, "Artık kendimi yeni bir adam gibi hissediyorum" dedi. "Eski beni tekrar göreceğimi tahmin etmezdim" diyen Alvarenga'nın, ülkesine geri gönderileceği Cuma gününe kadar otelde kalması bekleniyor. Alvarenga, 21 Aralık 2012 günü Meksika'dan 15 yaşındaki arkadaşı Ezekiel ile köpekbalığı avlamak için 7,3 metrelik teknesiyle bir günlüğüne denize açılmış ancak daha sonra teknenin motoru bozulunca sürüklenmeye başlamıştı.

3/12

Arkadaşı Ezekiel dört ay sonra yaşamını yitirdi ancak Alvarenga hayatta kalmayı başararak geçen hafta ıssız bir adaya ulaşmıştı. 13 ay boyunca yanında sadece bıçağı olduğunu anlatan Alvarenga, İngiliz Telegraph gazetesine yaptığı açıklamada, "Ne saati, ne günü, ne tarihi biliyordum. Karayı hiç görmedim, sadece okyanus.

4/12

İlk dört gün boyunca kendimi öldürmek istedim ama yapamadım. Eğer ölseydim, Tanrı'ya kavuşmuş olurdum ve korkmazdım. Bence bu yaşadıklarım, başka insanlar için de inanılmaz bir hikaye" diye konuştu.

5/12

6/12

7/12

8/12

9/12

10/12

11/12