Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

CES 2014'ün bombaları

7 Ocak-10 Ocak tarihleri arasında Las Vegas'ta düzenlenecek Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) bu yıl da birbirinden farklı yeni ürünleri meraklılarıyla buluşturacak.

1/18

CES’in en dikkat çeken ürünlerinden biri de iPhone’da ekstradan şarj aleti kullanımını ortadan kaldıran yeni kılıf oldu. Prong iPhone adıyla tanıtılan ürün, 60-70 dolar arasında bir fiyata satılıyor. iPhone bu kılıfla birlikte direkt prize sokulduğunda, kendi kendini şarj ediyor.

2/18

Fuarın öne çıkacak ürünlerinden biri de diş fırçalama alışkanlığınızı kayıt altına alacak akıllı diş fırçası. Kolibree akıllı diş fırçası Bluetooth'la akıllı telefonunuzla bağlantı kurarak diş sağlığıyla ilgili kayıtlar tutmasıyla dikkat çekiyor.

3/18

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı bu yıl da binlerce kişiye ev sahipliği yapacak.

4/18

3 bin 200'den fazla katılımcı şirket yepyeni tasarımlarını meraklılarına sunacak.

5/18

Bu yıl fuara 150 binden fazla kişinin katılması bekleniyor.

6/18

Bu yıl fuara 150 binden fazla kişinin katılması bekleniyor.

7/18

Tüketici elektroniğinin en büyük fuarından öne çıkanlar.

8/18

Güneşi ölçen bileklik de öne çıkan ürünlerden.

9/18

Raporlar, Samsung'un tablet alanında da gösterecek şeyleri olabileceğini söylüyor. Firma, FCC'den geçen Galaxy Note 12.2 tableti CES 2014'te ortaya çıkarabilir. 18 Aralık'ta Kore medyasından açığa çıkan bir rapor ise Samsung'un 10.5 inç'lik AMOLED ekranlı bir tableti CES'te tanıtacağını iddia etmişti.

10/18

AMD, Kasım'daki APU13 Developer Summit'te yeni nesil Kaveri APU'su dahil CES 2014 için büyük planları olduğunu açıklamıştı. HSA özellikli A-Serisi APU'lar, AMD'nin en önemli yenilikleri arasında olacak.

11/18

AMD'nin yonga üreten rakipleri, tüm ilginin Kaveri'ye yoğunlaşmaması için ellerinden geleni yapacaklar. IBT'ye göre Nvidia ve Broadcom, yeni 64-bit işlemcilerini CES 2014'te tanıtacaklar.

12/18

Sony'nin CES'te PlayStation 4 satışlarından ve yakında piyasaya süreceği ceplerinden bahsetmesi bekleniyor. Dahası firmanın bir sanal gerçeklik başlığı üzerinde çalıştığı söyleniyor. Eurogamer'a göre Oculus Rift'e rakip olacak bu cihaz, 2014'te piyasaya sürülecek.

13/18

LG'nin kavisli cebi G Flex, bir miktar basıncı da kaldırabiliyor ve bükülebiliyor. Firmanın cebin bu özelliğini CES'te göstererek rakiplerine hava atması olası. Bunun yanında CES, belki de G Flex'in Kore'nin dışına çıktığı haberini aldığımız etkinlik olacak. LG G Flex 2 için ise henüz çok erken.

14/18

Video sıkıştırma şirketi Ambarella'nın yaptığı son açıklamalar, firmanın Google'la ortak olarak yeni giyilebilir kameralar tanıtacağını gösteriyor. Full HD kayıt yapabilen bu kameralar, Google Helpouts ile kullanılacak.

15/18

Çok fazla tanınmıyor olabilir, ancak Oppo dünyanın ilk 2K akıllı cebini tanıtarak yankı uyandırabilir. Şirket, 17 Aralıkta Find 7 cebinin 2K ekrana sahip olacağını Twitter'da söylemişti. Oppo ilk ortaya çıktığında 1080p çözünürlüklü bir ekran tanıtmıştı ve görünen o ki şirket, benzer bir patlama yapma hazırlığında.

16/18

Google'ın yeni açık kaynak kodlu VP9 video biçiminin yaygınlaşmasını kolaylaştırmak üzere YouTube, 4K akış teknolojisini tanıtacak. Firmanın Ultra HD videoları Sony, LG, Panasonic stantlarındaki TV'lerde, Google'ın kendi geliştirdiği VP9 codec'i ile oynatılacak.

17/18

Koreli dev şirket LG, 105 inç'Lik dev bir LED TV'yi CES'te göstereceğini Aralık'ta duyurmuştu. LG, son yaptığı duyuruda IFA 2013'te gördüğümüz 77 inç'lik kavisli TV dahil 5 yeni OLED TV'sini de göstereceğinin haberini verdi.

18/18