Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Cıbıltepe turistlerin ilgi odağı

Fotoğraflar: Anadolu Ajansı/Hüseyin Demirci

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yer alan, sarıçam ormanlarının yanı sıra kristal karı ve uzun kayak pistleriyle öne çıkan 2 bin 634 rakımlı Cıbıltepe Kayak Merkezi, yerli yabancı ziyaretçilerle yoğunluk yaşıyor.

1/8

Kar kalınlığının 140 santimetreye ulaştığı Cıbıltepe'de yabancı turistlerin yanı sıra çevre il ve ilçelerden gelenler kayak, snowboard ve kızakla kayarak keyifli bir gün geçiriyor.

2/8

AVRUPA ŞAMPİYONASI SONRASI İLGİ ARTTI

Kayak ve snowboard öğreticisi Alper Laçin, Avrupa Kayaklı Oryantiring Şampiyonası'nın yapılmasından sonra Sarıkamış'a ilginin daha da arttığını söyledi.

3/8

Kar yağışından sonra kayak merkezine kayakseverlerin akın ettiğini dile getiren Laçin, "Kayak merkezine gelen insanların hayran kaldıkları şeyler, kar kalitesi, temiz hava ve misafirperverlik. Uluslararası organizasyon yapılması da en önemli faktörlerden biri oldu." dedi.

4/8

"ULUDAĞ GİBİ YOĞUN DEĞİL"

Ankara'dan tatil için gelen Duygu Ölmez ise Sarıkamış'ın kayak için çok ideal bir yer olduğunu vurgulayarak "İlk defa buraya geliyorum. Daha önce Uludağ'a gitmiştim, yoğun oluyor, bu kadar güzel olmuyor. Sarıçamlar arasında geniş pistlerde kaymak çok güzel." diye konuştu.

5/8

Kayakseverlerden Başak Meral de Sarıkamış'a ikinci defa geldiğini anlatarak "Geçen sene geldiğimizde çok yağışlıydı. Bu sene hava ve pistler çok güzel, çok sevdik." ifadesini kullandı.

6/8

25 KİLOMETRELİK SNOWBOARD PİSTİ

Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde saatte bin 200 kişi taşıma kapasitesine sahip 4 telesiyej ile toplam uzunlukları 25 kilometreyi bulan biri snowboard pisti olmak üzere 9 pistle hizmet veriliyor.

7/8

Cıbıltepe turistlerin ilgi odağı

8/8