Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sırbistan'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi temaslar gerçekleştirmek üzere Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a geldi.

1/20

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşme öncesinde Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic tarafından resmî törenle karşılandı.

2/20

Törenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic, baş başa ve heyetler arası görüşmelerini gerçekleştirmek üzere Sırbistan Sarayı'na geçti.

3/20

Törende; Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da hazır bulundu.

4/20

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da Sırbistan Sarayı'nda gerçekleştirdikleri ikili görüşmenin ardından heyetler arası görüşmeye katıldı.

5/20

Ardından da ikili ortak basın toplantısı düzenledi.

6/20

Türkiye ile Sırbistan heyetlerinin basına açık görüşmesi, hem de ortak basın toplantısı çok sayıda basın mensubu tarafından ilgiyle takip edildi.

7/20

Cumhurbaşkanı Erdoğan da mevkidaşı Sırbistan Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısında bu konuya dikkat çekti: "Bugün burada yoğun bir basın katılımı görüyorum. Türkiye-Sırbistan yakınlaşmasını kıskananlar olabilir.

8/20

Bu çevrelerin inadını ilişkilerimizi güçlü tutmalıyız. Onlar aç kalsan sormazlar. Bizde o günlerde bugünlere geldik. O dönemleri yaşamış bir ülke olarak biz Balkanların tümünde bazı olumsuz gelişmeler için adım atıyoruz. Kim ne der diye bakmayacağız."

9/20

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ukrayna'dan sonra Sırbistan'a gitmesi, Alman medyasında geniş yer bulmuştu.

10/20

Deutsche Welle'de çıkan haberde, Erdoğan'ın bu temasının Avrupa Birliği'ne karşı "meydan okuma" olduğu ifade edilmişti.

11/20

Haberde; 2018 yılında daha da artması beklenen ekonomik ilişkilerin Avrupa Birliği karşısında Türkiye'nin elini güçlendireceğine yer verildi.

12/20

Görüşmenin ardından ortak basın toplantısında kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı'na "Değerli dostum" olarak hitap etti.

13/20

Erdoğan, Türkiye ile Sırbistan arasındaki ilişkilerin güçlendirileceğinin altını çizdi.

14/20

15/20

16/20

17/20

18/20

19/20