Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Cumhurbaşkanı'nı korumak

Takım elbiseli, güneş gözlüklü, telsiz kulaklı ve her zaman aksiyona hazır polislerin hikayesi anlatmak hiçte kolay olmadı.

1/10

Son bir yılda her günümü beraber geçirdiğim bu sıra dışı insanlar, Cumhurbaşkanlığı Koruma Başkanlığı’na bağlı görev yapan özel polislerden oluşmakta.

2/10

Az konuşan ve güvenlikle alakalı her ihtimali bir matematikçi titizliğiyle hesaplayan bu özel ekip; Türkiye Cumhuriyeti’nin zirvesinin güvenliğinden sorumlu.

3/10

Kalabalıklar içinde çoğunu fark etmediğiniz bu insanlar, emniyet teşkilatının en seçkin personelinden oluşuyor.

4/10

Sinema filmlerinden çıkmış bu özel ekibin en dikkat çekici tarafı; son derece kibar olmaları, teknolojiyi sıkı takip etmeleri, güvenlik adına yaptıkları müthiş analizler ve her daim kendilerini yetiştirmek için eğitim faaliyetlerine son derece önem vermeleri.

5/10

Görünmez gölgeler gibi işini yapan korumalar, Cumhurbaşkanın elden geldiğince rahat hareket etmesi için üst seviyede gayret göstermekte.

6/10

Varlıklarıyla tedirginlik oluşturmak yerine, rahatlık imkanı sağlayan ekip, Cumhurbaşkanının program akışına göre güvenlik anlayışını dizayn ediyor.

7/10

7-24 esasına göre çalışıyorlar. Birbirlerini çok uzun süredir tanıyorlar. Anlaşmak için çoğu zaman telsiz görüşmesine bile ihtiyaç duymadan, bakışlarıyla kendi aralarında iletişim kurabiliyorlar.

8/10

9/10