Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Çürümeye bırakılmış en güzel mekanlar

Bir zamanlar insanların yaşam alanı olan bu yerler şu an çürümeye bırakılmış durumda. Aralarında Çernobil’de yaşanan nükleer sızıntıdan dolayı yaşamın durduğu Pripyat, savaş dönemlerinden kalma deniz kaleleri, eski uygarlıkların yaşadığı tapınakların da bulunduğu bu yerler artık hayalet mekanlara dönüşmüşler.

1/49

Homebush Bay’deki SS Ayrfield’in kalıntıları, Avustralya Homebush Bay is a defne güney kıyısında Parramatta Nehri'nin iç batı, Sydney eyaletinde, Yeni Güney Galler , Avustralya

2/49

Adı ayrıca eski resmi olan bay kendisi batı ve güney, bir alana başvurmak için kullanılır banliyö ve Sydney şimdi varoşlarda haline gelmiştir, Sydney Olympic Park , Wentworth Noktası ve komşu banliyösünde parçası Lidcombe .

3/49

Homebush Bay 16 kilometre (9.9 mil) batısında yer alan Sidney merkezi iş bölgesinde yer, yerel yönetim alanının ve Auburn City . Homebush ve Homebush Batı ayrı banliyöleri vardır.

4/49

defne güney tarafında doğal ve yapay kıyı sahiptir Parramatta Nehri'nin Homebush Bay eski banliyösünde ve banliyösünde arasında Rodos . defne ile kontamine olan dioksin ile ve diğer kimyasalların Union Carbide çoğunda ticari balıkçılık yasaklarına yol açan grubun Sydney Harbour Parramattta Nehri'nden yenen balık miktarı sınırlamak konusunda sağlık uyarılarının. Balıkçılık sağlık nedenlerinden ötürü Homebush Bay yasaktır. Diğer kirlilik ftalat, kurşun, polisiklik aromatik hidrokarbonlar, DDT ve ağır metaller içerir. körfezin doğu kıyı bertaraf edildi yuvasından dioksin yaklaşık% 75 çıkarmak için 2008 yılında başlayan. İyileştirme 2010 ortalarında tamamlanmıştır.

5/49

Terk edilmiş diğer bir yer ise Pripyat, Ukrayna

6/49

Terk edilmiş şehir kuzey Ukrayna sınırı yakınındaki Belarus . Yakındaki Adını Pripyat Nehri , Pripyat 4 Şubat 1970 tarihinde kurulmuştur, dokuzuncu nükleer şehir içinde Sovyetler Birliği , yakın hizmet etmek Çernobil Nükleer Santrali

7/49

1979 yılında bir şehir ilan resmen, ve bir ulaşmıştı 49.360 nüfusu o boşaltıldı zaman, 26 Nisan 1986 birkaç gün sonra Çernobil felaketi yaşandı.

8/49

Pripyat idari bölgesi içinde yer almasına rağmen Ivankiv Raion , terkedilmiş şehir artık daha içinde özel bir statüye sahiptir Kiev Oblast ( vilayet ) doğrudan yönetilen Kiev .

9/49

Pripyat ayrıca Ukrayna'nın tarafından denetlenmektedir Acil Bakanlığı , tüm faaliyetlerini yönetir için, Çernobil Dışlama Bölgesi durumundadır.

10/49

Göl üzerindeki balıkçı kulübesi çürümeye bırakıldı ve şuanda sadece fotoğraf çekimi için ziyaret ediliyor.... Almanya

11/49

Panvel yakınlarında bulunan Kalavantin Durg, Hindistan

12/49

Prabalgad Fort arasında yer almaktadır Matheran ve Panvel Hint eyaletinde Maharashtra 2300 feet yükseklikte, Batı Ghats .

13/49

Bu Matheran çok yakın bir plato üzerine inşa edilmiştir, ama Matheran aksine su iyi bir kaynak yoktur. Bu olarak bilinen Muranjan bunun altında Maratha güçleri tarafından devralınan ve adını kadar Shivaji 'ın kuralı. kale için bir tapınak bulunmaktadır Ganesh ve bazı taş kalıntıları. Onun kız kardeşi fort Irshalgad olduğunu söyler...

14/49

Angkor Wat bir tapınak kompleksi olan Kamboçya ve dünyanın en büyük dini anıt. İlk bir oldu Hindu ve daha sonra bir Budist tapınağıdır.

15/49

Tapınak yüksek klasik tarzda üst kısmındadır Khmer mimarisinin . Bu sembolü haline gelmiştir Kamboçya görünen ulusal bayrağı ve ziyaretçiler için ülkenin ana cazibe olduğu bilinir.

16/49

Angkor Wat tapınağı günümüzde çok korunmamaktadır.

17/49

Namib Çölü, Namibya'da yer alan büyük bir çöldür.

18/49

"Namib" kelimesi, Nama dili'nde "çok büyük" anlamına gelir. Namib Çölü, 50.000 km²'lik bir alana yayılır. Çölün, Atlas Okyanusu boyunca uzanan 1.600 km'lik kısmı Namibya sahilini oluşturur. Batıdan doğuya olan genişliği 50-160 km arasında değişir. Namib Çölü'nün bir bölümü kuzeybatı Angola'ya kadar ulaşır.

19/49

Ulaşım çölün merkezinin 480 km kuzeydoğusunda yer alan ve Namibya'nın başkenti olan Windhoek ile çölün kuzey ucunda yer alan Swakopmund ve Walvis Körfezi'nden hafif uçaklarla veya kara araçlarıyla sağlanır.

20/49

Terkedilmiş kümbetler, Güney Batı Florida

21/49

Güneybatı Florida da bulunan bu kümbetler yıllar önce terk edilmiş ve görüntüsüyle insanı hayran bırakıyor.

22/49

Unutulan diğer bir yapı ise East Sussex’teki Bodiam Kalesi, İngiltere

23/49

14. yüzyıldan kalma olduğu moated kale yakınında Robertsbridge içinde Doğu Sussex , İngiltere. Sir tarafından 1385 yılında inşa edilmiş

24/49

Yapay bir sulu manzara yapısı, ayrıntıları ve durum ekranı önemli bir kale tasarım yönü yanı sıra savunma olduğunu göstermektedir.

25/49

The Maunsell Deniz Kaleleri, İngiltere İkinci Dünya Savaşı savunmak için Birleşik Krallık tarafından inşa edilmiştir...

26/49

1950'lerin sonlarında hizmetten ve daha sonra da dahil olmak üzere diğer etkinlikler için kullanılan korsan radyo yayını yapılmaktadır.

27/49

Daha önce, kale gibi gemilere karşı savunmak için vb İngiltere'de Rivermouths inşa edilmiştir.

28/49

San Fruttuos’nun derinliklerinde bulunan Hz. İsa anıtı, İtalya Hz. İsa'nın bu bronz heykeli San Fruttuoso açıklarında, Camogli ile Portofino arasında Akdeniz’in derinliklerinde terk edilmiş heykel olarak karşımıza çıkmakta

29/49

2,5 metre yüksekliğe sahip heykel 22 Ağustos 1954 yılında ortalama 17 metre derine batırılmış. Heykelin farklı varyasyonları Dünya çapında su altında, kiliselerde ve bazı müzelerde de bulunmakta.

30/49

Pekin’in dışında bulunan terk edilmiş eğlence parkı, Çin

31/49

1866′dan kalma, Sorrento’da bulunan terk edilmiş değirmen, İtalya

32/49

İtalya’nın Sorrento kasabası yakınlarındaki terk edilmiş değirmen Tasso Meydanı’nın inşasından sonra değerini yitirdi. O da kızmış olsa gerek ki, şu an böylesine ürkütücü bir halde.

33/49

Ter edilmiş tren istasyonu, Çekoslavakya

34/49

Terk edilmiş şehir Keelung, Tayvan Kuzeydoğu kesiminde yer alan önemli bir liman kentidir Tayvan .

35/49

Bu sınırları Yeni Taipei o oluşturduğu ile Taipei-Keelung metropol Taipei kendisi ile birlikte. Lakaplı Yağmurlu Limanı sıkça yağmur ve deniz rol için, şehir Tayvan'ın en büyük ikinci limanı

36/49

Chesapeake Bay’de bulunan Hollanda Adası Eski adıyla Hollanda Batı Hint Adaları, Karayip denizinde iki ada topluluğu olarak Küçük Antiller'in bir parçası olup Hollanda Krallığı'nın özerk bir bölgesini oluşturmaktaydı.

37/49

Adaların ekonomileri genellikle turizm, kıyı bankacılığı ile petrol rafinerilerine (Aruba, Kurasao'da) dayalı olmaktaydı ve yasadışı uyuşturucu kaçakçılığının da önemli bir gelir kaynağı olduğu öne sürülmekteydi.

38/49

Craco, İtalya'nın güneyindeki Basilicata bölgesine bağlı Matera ili'nde bulunan bir hayalet şehir ve komün. Doğal afetlere bağlı olarak terk edilen eski kasaba günümüzde popüler bir turist destinasyonu ve film çekmek için bir alandır.

39/49

Kasaba 2010 yılında World Monuments Fund'ın izleme listesine alınmıştır.

40/49

Antartika'daki Batık yat Bu fotoğraf tamamen gerçek ve görüntüdeki yat, 7 Nisan 2012 tarihinde batmış. Bilim ve eğitim amaçlı kullanılan tekne, Brezilya’dan yola çıkmış.

41/49

Mürettebat’ın tekneyi zamanında boşaltması nedeniyle herhangi bir can kaybı yaşanmazken, 9 metre derinlikte bulunan yat’tan geriye böyle bir görüntü kalmış.

42/49

Terk edilmiş bıçaklı değirmen, Fransa

43/49

Unutulan diğer bir yer ise Sneem ve Kenmare arasında bulunan The Kerry Way, İrlanda Bu başlar ve biter bir 214 kilometre (133 mil) uzunluğunda dairesel izi Killarney .Genellikle dokuz gün içinde tamamlanan yürüş alanıdır.

44/49

El Hotel del Salto, Kolombiya Hotel del Salto, Kolombiya, Bogota nehri üzerinde bulunan turistik Tequendema şelaleri yakınlarında 1924 yılında yapılmış, küçük ama güzel bir dağ oteli.

45/49

1990 yılına kadar faaliyetini sürdüren bu ilginç otelin bugün terk edilmiş bir vaziyette bulunmasının sebebi konusunda ise muhtelif rivayetler var.

46/49

Kimilerine göre bu otel perili, kimine göre ise Bogota nehrinin taşıdığı atıklardan etkilendiği için eski cazibesini kaybedince kapatılmış. Ama her halükârda ilginç mimarisi ile şirin bir görüntü veren bu otel, bu haliyle bile ilgi çekmeye devam ediyor.

47/49

Aşk Tüneli, Ukrayna Tünel, Klevan şehrinden 7 km uzaklıkta bulunuyor. Günde 3 kez kullanılan bu tünel orman işçilerine hizmet ediyor.

48/49

Bölgedekilere göre ise bu tünelden ilk kez geçen çiftlerin dilekleri kabul oluyor.

49/49