Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Davetsiz misafir çita korku dolu anlar yaşattı

Avustralyalı ünlü zoolog Bobby-Jo Clow ve kardeşi Tanzaya bölgeside safari yaparken davetsiz bir misafir ile karşılaştılar.

1/9

Serengeti Ulusal Parkı'nda bulunan vahşi çitaların genç üyelerinden biri bölgede gözlem yapan Avustralyalı zoologların ne yaptığını merak ederek Land Rover jipin üzerine çıkarak sunroof bölgesinden kafasını içeriye soktu.

2/9

Sunrooftan içeri sarkan genç çita sivri pençeleri ve keskin dişleri ile araştırmacılara başta hırlayarak tehlike dolu anlar yaşattı

3/9

fakat sonradan zararsız olduklarına kanaat getiren çita aracın içerisine kafasını sokarak zoologlarla birlikte zaman geçirdi.

4/9

Zoolog Bobby-Jo Clow'un açıklamalarına göre ilk olarak genç çitanın sunrooftan içeri kafasını saldırgan bir biçimde uzatması ile aracın içersinde ölüm sessizliği oluştuğu belirten ünlü araştırmacı daha sonra gayet ilginç anlara şahit olduklarını belirtti.

5/9

Doğanın mucizevi güzelliklerinden birini en ön sıradan izlediklerini belirten Bobby-Jo Clow daha sonra genç çita ile birlikte selfie fotoğraf dahi çektiğini söyledi.

6/9

Avustralyalı araştırmacı ve Serengeti Ulusal Parkı'nın vahşi koruyucuları arasında geçen bu ilginç diyalog

7/9

fotoğraf karelerine bu şekilde yansıdı ve çekilen görüntüler sosyal medyada büyük ilgi gördü.

8/9

fotoğraf karelerine bu şekilde yansıdı ve çekilen görüntüler sosyal medyada büyük ilgi gördü.

9/9