Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Denizli'de yavru kedi duvara açılan delikten kurtarıldı

Fotoğraflar: İHA, DHA

Pamukkale ilçesinde, iki bina arasındaki 10 santimetre genişliğindeki boşluğa bir yavru kedi düştü. Apartmandakiler 3 gün boyunca boşluktan gelen kedi sesini duyunca Denizli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nden yardım istedi.

1/9

İhbar üzerine olay yerine gelen AFAD ekipleri, iki bina arasındaki boşluğa düşerek mahsur kalan yavru kediye çatıdan ulaşmak istedi, ancak başaramadı.

2/9

Çatıdan kedinin bulunduğu yeri tespit eden AFAD ekipleri, bir apartmanın birinci katındaki dairenin banyo duvarını deldi.

3/9

Ardından da kedinin tam olarak bulunduğu yerin belirlenebilmesi için yılan kamera boşluğa salındı. Kamerayla yeri tespit edilen yavru kedi açlık ve susuzluktan ölmek üzereyken bulunduğu yerden kurtarıldı.

4/9

Bitkin haldeki kedinin düştüğü boşlukta fare yakalamada kullanılan yapışkan maddeye bulandığı da görüldü. Kediye ilk müdahaleyi Orman ve Su İşleri Bakanlığı Denizli İl Müdürlüğü Milli Parklar Şube Müdürlüğü veterineri yaptı.

5/9

Apartmanda yaşayan üniversite öğrencilere de şırıngayla süt vererek kediyi beslemeye çalıştı. Kediyi apartman sakinleri sahiplenip, temizlemek için götürdü.

6/9

Denizli Hayvan Dostları Derneği Başkanı Temime Kumova, kurtarılan kedinin sağlık durumunun iyi olduğunu belirtip, birkaç gün içinde daha da toplayacağını söyledi.

7/9

Kurtarma operasyonunu başından sonuna kadar takip eden Denizli Hayvan Dostları Derneği Başkanı Temime Kumova ise hayvanın geç kurtarılmasının, ev sahibinin duvarın kırılmasına izin vermemesinden kaynaklandığını iddia etti.

8/9

Kumova, “Hayvan 3 günden bu yana iki bina arasında sıkışıp kalmış. Binadaki arkadaşlar süt anne kedi ile kurtarmaya denemişler ancak olmamış. Daha sonra itfaiye aramışlar ve onlarda kurtaramamış. Sonrasında ise AFAD’ı aramışlar ve onlarda dairede bir yerin kırılması gerektiğini söylemişler. Ancak buna da ev sahibi izin vermemiş. Daha sonra ev sahibi kırılmasına izin vermiş. Hayvan duvar kırıldıktan 10 dakika sonra kurtarılabildi. Hayvanın sağlık durumu iyi görünüyor” diye konuştu.

9/9