Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Didem Uzel anne olmasının sırrını açıkladı

Oğlu Aslan’ı 45 yaşında kucağına alan Didem Uzel, geç yaşta hamile kalabilmesini, çim suyu tüketmesine borçlu olduğunu açıkladı.

1/15

Annelik hayaline 45 yaşında kavuşan Didem Uzel Sarı, geç yaşta hamile kalabilmesinin sırrını verdi.

2/15

Ağustos 2016'da oğlu Aslan'ı kucağına alan eski manken, o dönem neler yaptığını önceki gün şöyle açıkladı:

3/15

- Nefes seanslarına katılın. Alkali beslenip vücudunuzu toksinlerden arındırın.

4/15

- Stresten uzak durun. Bitkisel proteinlerle beslenip, çim suyu için.

5/15

Buğday çimi suyu; içindeki yoğun klorofil sayesinde hücrelerin canlanıp, yeniden yapılanmasını sağlayarak doğurganlığı artırıyor.

6/15

Didem Uzel, sosyal medya hesabından çok duygusal ve uzun bir mesaj yayınladı.

7/15

Kendini anne olmaya adamış biri olduğumu ve Aslan’ı büyütürken ne zorluklar yaşadığımı bizi yıllardır takip edenler çok iyi biliyor.

8/15

Hamileliğim sırasında kafamda hep şu vardı “hep iyi beslenicem, normal doğum yapıcam ve Aslan’ı 2 yaşına kadar emzireceğim” Fiziğim ne hale gelirse gelsin Aslan için en iyisini yapacağım” derdim.

9/15

Fakat yaşadıklarımdan ve tecrübelerimden şimdi anlıyorum ki; iyi beslenme kısmı evet yapılabilir, normal doğum kısmı tıbbi bir sorun olmadıkça mümkün, emzirme kısmına gelince de; bebek sizi bıraktığında inanın yapacak hiç bir şey olmuyor Sizinle bir sırrımızı paylaşayım mı? Aslan hastaneden eve ilk geldiğinde “yenidoğan sarılığına” yakalandı. Buna yetersiz beslenmenin sebep olduğunu öğrendim ve ne kadar üzüldüğümü tahmin edebiliyor musunuz? Aslan’ı hemen kuvöze koydular ve beslenmesini desteklemek için mama verdiler.

10/15

O yeni doğum yapmış halimle kuvözün başında sabaha kadar ağlamıştım. Kendimi çok kötü hissediyordum; öyleydi ya “emmeli, emzirmeliyim, o süte ihtiyacı var” diye sayıklıyordum.

11/15

Çünkü o EMZİRME baskısı daha Aslan doğmadan başlamıştı. Çok inatçıydım; Aslan anne sütü almalıydı. Onu hastaneden çıkarıp tekrar eve geldiğimizde “tek derdim emmesi” diye söyleniyordum ve ne yaptım ettim Aslan’ı emzirmeyi başardım. Ek olarak mama desteğide alıyordu. Çünkü sütüm yetmiyordu.

12/15

Derken bir gün aniden emmeyi bıraktı. Şu an ki aklım olsa hiç bunlara kafayı takmazdım. Çünkü anneliğim sadece bebeğimi sütüm ile beslemekten ibaret değildi. Bebeğim mama ile de sağlıklı bir şekilde büyüyebilir, ben de kendimi bu kadar yıpratmazdım.

13/15

Ona canımdan can vermiştim. Sütüm az gelmiş ve yeterli emzirememiş olabilirim ama bu beni Aslan’ı yetiştirirken yetersiz anne yapmaz!!

14/15

Biliyorum ben ne ilkim ne de son olacağım bu konuda. Yalnız değilim ve değilsin! Umarım hikayem seni biraz olsun rahatlatmıştır “güzel anne”

15/15