Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Diyarbakır'da kayyum etkisi: Vatandaşın ulaşım çilesi sona erdi

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Ankara Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla'nın görevlendirilmesinin ardından, Diyarbakır'da vatandaşın ulaşım çilesi sona erdi.

1/17

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile DBP'li Meclis Üyesi Fırat Anlı'nın tutuklanmasına tepki bahanesiyle, belediye yönetimince 8 gündür ulaşım hizmeti aksatılıyor ve vatandaş sıkıntı yaşıyordu.

2/17

Vatandaşın sıkıntısı Ankara Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla'nın bugün belediyedeki görevine başlamasıyla son buldu.

3/17

Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletme Müdürlüğü garajı ile Doğalgaz Dolum İstasyonu'na çekilen otobüsler yolcu taşımaya başladı.

4/17

8 gündür mağdur olan Diyarbakırlılar duraklarda uzun süre beklemekten kurtuldu. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kayyumu göreve başladı VİDEO

5/17

Belediye yönetimince alınan karar ile belediye otobüsleri bugün yolculara ücretsiz hizmet verecek.

6/17

Belediye otobüslerinin hizmet vermemesi nedeniyle mağduriyet yaşayan vatandaşlar, ulaşım sıkıntısının sona ermesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

7/17

Öte yandan, büyükşehir belediyesine ait ekiplerce kent genelinde temizlik çalışmalarına başlandı.

8/17

Vatandaşlardan Zübeyde Şengül, ulaşım sıkıntısı nedeniyle insanların işine yetişemediğini, hastaların hastaneye gidemediğini, öğrencilerin okula geç kaldığını belirterek, "Dün yağmur vardı, halk perişan oluyor, yağmur altında kalıyor. Belediye otobüslerinin çalışması gerekiyordu, bu hizmet durmamalıdır." dedi. Belediyenin hizmeti aksatması ile toplu taşıma araçlarını kullanan halkın sıkıntı çektiğini anlatan Şengül, vatandaşların bugün ücretsiz taşınmasının iyi bir karar olduğunu bildirdi.

9/17

Üniversite öğrencisi Mücahit Yalçın, belediye otobüslerinin bugün hizmet vermeye başladığını vurgulayarak, önceki günlerde derslere geç kaldıklarını aktardı. Yalçın, yağmurlu havalarda durakta araç beklerken ıslandıklarını belirterek, "Çok şükür bugün otobüsler çalışmaya başladı. Ulaşım imkanı sağlandığı için memnunuz." diye konuştu. "Otobüslerin ücretsiz taşıma yapması öğrenciler için süper olur. Çünkü öğrenciler kısıtlı imkanlarla okuyor. Otobüslerin ücretsiz olması öğrenci bütçesine katkı sunar." ifadelerini kullanan Yalçın, belediyeden hizmet beklediklerini kaydetti. Yalçın, Diyarbakır'a güzel hizmetler getirilmesini, kente ulaşım, altyapı, temizlik, park ve bahçe gibi konularda çalışma yapılmasını istedi.

10/17

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum olarak atanan Cumali Atilla yeni görevine sabahın erken saatlerinde başladı. Polis, çevrede yoğun güvenlik önlemi alırken belediyenin çevresi bariyerlerle kapatıldı. Cumali Atilla'nın binaya girişinden sonra bazı belediye çalışanları binadan ayrıldı.

11/17

Şehre hizmet veren belediye otobüsleri uzun süredir çalışmıyordu.

12/17

Belediye hizmetlerinin aksatılması HDP'ye karşı tepkiye neden oldu. Gültan Kışanak'ın terör örgütüne yardımdan gözaltına alındığı sırada belediye önünde toplanma çağrısı yapılsa da bu karşılık bulmamıştı.

13/17

Belediye sadece ulaşım hizmetini değil temizlik hizmetlerini de kesmişti. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne atanan yeni yönetimin bu soruna da kısa sürede çözüm bulması bekleniyor.

14/17

Diyarbakır'da halkın çöp mağduriyeti VİDEO

15/17

"Kendi elimizle oy verdik hak etmiyoruz" diyen bir Diyarbakırlı VİDEO

16/17

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve Belediye Meclis Üyesi Fırat Anlı gözaltına alındığı sırada belediye önünde izinsiz toplanan HDP'lilere esnaf tepki göstermişti.

17/17