Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Doğada tehlike yaratabilecek hayvanlar

Doğada insan düşmanı yüzlerce canlı yer alıyor. Bu hayvanların içerisinde insanı saniyede parçalayabilecek türleride mevcut. İşte size kesinlikle uzak durmanız gereken doğanın en tehlikeli hayvanları.

1/21

1.Dart Kurbağa- Kolombiya ve Brezilya'da yaşayan bu tür renkli vücutlarını kullanarak alkaloid ve toksin salgılayıp kurbanının kısa bir süre içersinde öldürebiliyor.

2/21

2.Zehirli Örümcekler- Tarantula olarak da bilinen bu böcek türü en öldürücü böceklerden biri. Altı gözlü bu canlılar her zaman agresif değildir ama agresifleştiklerinde kesinlikle uzak durmanız gereken canlılardan.

3/21

3.Filler- Afika ve Asya'nın bu dev memelileri, insana dost görünse de kızdığı anda kontrolü imkansız oluyor..

4/21

4.Sivrisinekler- Dünyanın en ölümcül hayvanları yoksa sivrisinekler mi? Sorunun cevabı 'evet'. Dünyanın bazı bölgelerinde en çok insan öldüren hayvan olarak biliniyor. Sıtma gibi bulaşıcı hastalıkların en büyük nedeni olan bu sivrisinekler özellikle Afrika'da çok can alıyor.

5/21

5.Kutup ayıları: Yanıltıcı imajları var Küresel ısınmanın belki de en belirgin sembollerinden. Sevimli ve şirin görünen bu beyaz yaratıklar aslında sanılanın aksine insan düşmanı. En ağır erkek ayıların kilosu 700 kiloya kadar değişebiliyor. Saldırganlaşırlarsa bir insanı saniyede parçalayabilecek güce sahipler.

6/21

6.Kurt Köpeği- Kurt köpeği asildir ama tehlikelidir Doğanın en tehlikeli ve yırtıcı köpekleridir. Keskin dişleri ve parlak gözleri aslanları bile kıskandıracak türden.

7/21

7.Mandalar: Keskin ve sivri boynuzlarıyla birlikte hareket ettiklerinde kurbanın kurtulma şansı neredeyse sıfır...

8/21

8.Vampir Yarasalar- Vampir yarasalar kan içiyor Listenin son sırasında vampir yarasalar yer alıyor. Uçan memeli grubundaki bu hayvanlar genellikle kanla besleniyorlar. Geceleri ayık olan bu memeliler insanlara da saldırabiliyorlar.

9/21

9.Tuzlu su timsahı var: Türleri içinde çene yapısı en güçlü olan bu timsah svri dişlerinin de yardımıyla tam bir ölüm makinesi...

10/21

Genellikle tuzlu sularda yaşayan bu ölüm timsahları Avustralya'dan Güneydoğu Asya'ya kadar farklı coğrafyalarda yaşayabiliyor. Ayrıca en büyükleri de 2000 kiloya kadar ulaşabiliyor. Dünya'nın büyük canlılarından biri olan bu türler resmen insan düşmanı.

11/21

10.Beyaz Köpek Balığı- 100 kişin ölüm nedeni olan Beyaz köpekbalığı de çok tehlikeli... Kan kokusu onları baştan çıkarıyor. Ve o anda kurtulmak imkansız..

12/21

'Jaws' filmiyle de ünlenen bu köpekbalıkları akıllara zarar kan düşmanı olarak düşünülebilirler. Keskin dişleri belki de doğanın en tehlikeli parçalayıcı gücü olabilir. Ağırlıkları da 2 bin kiloyu bulabilir. Karşısında hiçbir canlının sağlam kalabileceği düşünülemiyor.

13/21

11. Pirana- Beyaz köpekbalıkları gibi kan kokusundan tahrik olurlar. Göz açıp kapayıncaya kadar kurbanın vücudunda ölümcül yaralar açabiliyorlar..

14/21

12.Su Aygırı- Hem kara hem de suda yaşayan su aygırı, yaşam alanına giren ne varsa yok etmek için tüm gücünü kullanıyor..

15/21

13.ASLAN- Keskin pençeleriyle bazen tek bazen de gruplar halinde ormanın en tehlikeli canlısı oluyor.

16/21

1898 yılında Kenya'da bir çift aslanın 135 insanı yediği hala konuşulur. Kedi soyundan gelen bu yaratıklar heybetli görüntüleriyle bile insanları alt edebilirler.

17/21

14.Kutu denizanaları-Dünyanın en tehlikeli canlısı olarak da bilinir. 50 kişiyi öldürecek toksin salgılayabiliyor..

18/21

Hayalet gibi beyaz ve şeffaf görüntüsüyle de uzaktan korkutacak nitelikte. Zehirli hücreleri insan ve balık vücudunda bulunan birtakım kimyasallarla etkileşime girerek ölümcül şekil alıyorlar.

19/21

15.Fierce Yılanı- Dünya üzerinde en fazla insan ölümüne neden olan canlı türü fierce yılanı... Her yıl 50 ile 100 bin arasında insan yılan zehirlenmesinden ölüyor.

20/21

Karşısındaki insandan herhangi bir tehdit almadığı sürece zarar vermiyor fakat herhangi bir tehditle karşı karşıya kalırsa tam bir ölüm canavarına dönüşebiliyor.

21/21