Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Doğu Anadolu bahara geçiş yapamıyor

Baharın müjdecisi cemrenin düşmesi ile birlikte sıcaklıklar da yükselişe geçti. Batı ve güneyde sıcaklık iyiden iyiye kendini hissettirirken, Doğu Anadolu hala karla mücadele ediyor.

1/10

Doğu Anadolu Bölgesi'nde 7 ilde, karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

2/10

Gece saatlerinden başlayarak sabah saatlerine kadar etkili olan kar yağışı; Erzurum, Bitlis, Kars ve Ardahan'da yaşamı olumsuz etkiyor.

3/10

Bitlis'te olumsuz hava koşulları nedeniyle 60 yerleşim yerine ulaşım sağlanamazken, özellikle sürücüler ve okula giden gençler kardan ilerleyemez hale geliyor.

4/10

Türkiye'de birçok kentte baharın gelmesiyle havalar yavaş yavaş ısınırken kışın en ağır geçtiği illerden Kars ve Ardahan'da da kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi.

5/10

Kars'ta gece saatlerinden itibaren etkisini sürdüren kar yağışı, vatandaşlara zor anlar yaşattı. Zaman zaman tipinin de etkili olduğu kentte sürücüler trafikte ilerlemekte, yayalar ise yürümekte güçlük çekti.

6/10

Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü ile Kars Belediyesi ekipleri, yol, kaldırım ve caddelerde kar küreme çalışması yaptı.

7/10

Kent sakinlerinden Burhan Can, kar yağışının martta da etkili olduğunu belirterek, "Bizim burada daha kış mevsimi bitmemiş, daha epey bir zamanı var. Normalde geçen sene bu kadar kar yoktu ama bu sene devam ediyor, hava soğuk." dedi.

8/10

Gıyas Altınyürek ise kar yağışının güzel olduğunu dile getirerek, "Bu kar yağmazsa yaz gelmez. Bu mevsimde kar yağması Kars için normal." ifadesini kullandı.

9/10

Meteoroloji yetkililerinden alınan son bilgilere göre ise doğudaki kar esaretinin mart ayının sonu, nisan ayının ortalarına kadar süreceği belirtiliyor.

10/10