Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Doğu Anadolu kara büründü

Doğu'da kar yağışı etkili oluyor. İşte beyaza bürünen iller...

1/22

Kars'ta sabaha doğru başlayan ve etkili olan kar yağışı ve tipi kenti beyaza bürürken, sabah erken saatlerde dışarı çıkan vatandaşlar kar sürpizi ile karşılaştı.

2/22

8 ayı kış olan ve ve zemheri soğuklarının yaşandığı Kars'ta kar kar ve tipi etkili oldu. Sabaha doğru başlayan ve tipi ile birlikte yağan kar, yüksek kesimlerde daha da etkili oldu.

3/22

Sabah erken saatlerde işyerleri açan vatandaşlar ise işyerlerinin önünün karı temizledi.

4/22

Kars'a kışın geldiğini belirten vatandaş, "Bundan sonra kalkmaz bu kar, kış, işsizlik, havalar soğuk olacak. Kömür, odun pahalı, birde odun, kömüre zamlarda gelirse, Allah sen yardım etsin" dedi.

5/22

Kars'ta tipi ile birlikte etkili olan kar yağışı, trafiği de olumsuz etkiledi. Özellikle kent dışına çıkan sürücüler, tipi yüzünden geri dönmek zorunda kaldı.

6/22

Doğu Anadolu Bölgesinde kar ve tipi etkisini gösterirken 300'e yakın mahalle yolu ulaşıma kapandı. Bölgede hava sıcaklığı sıfır derecenin altına düştü.

7/22

Erzurum, Erzincan, Ardahan ve Kars'ta gece saatlerinde etkili olan kar yağışı kısa sürede kent merkezlerini beyaza bürüdü. Aralıksız etkisini sürdüren kar yağışı yaşamı olumsuz etkiledi. Yoğun kar ve tipi nedeniyle bölgede 300'e yakın mahalle yolu ulaşıma kapandı.

8/22

açların yolda ilerlemekte güçlük çektiği Erzurum'da, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler de kar küreme ve tuzlama çalışması yürüttü.

9/22

Öte yandan Erzincan-Sivas karayolunun Refahiye ilçesi ve Sakaltutan mevkiinde kar yağışı, tipi ve sis nedeniyle çok sayıda araç yolda kaldı.

10/22

Ardahan'da gece saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası kent beyaza bürüdü.

11/22

Ardahanlı gençler, tarihi Halilefendi köprüsü üzerinde ve parklarda kartopu oynayarak kar yağışının tadını çıkardı.

12/22

Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl'de orta kuvvette zirai don uyarısı yapıldı. Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerini kapsayan bölgede, yarın sabah saatlerine kadar hava sıcaklıklarında 5-6 derece düşüş beklendiği bildirildi.

13/22

Yüksek kesimlerde orta kuvvette zirai don riski bulunduğu kaydedilen açıklamada, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı zirai faaliyet ve seracılıkla uğraşan vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları istendi.

14/22

Erzurum'da gece başlayan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiledi. Kar yağışı dolayısıyla kent merkezi beyaza bürünürken, araçlar karla kaplandı.

15/22

Doğunun kara bürünmesi ise karelere böyle yansıdı...

16/22

17/22

18/22

19/22

20/22

21/22