Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Doğu Anadolu'da kar yağışı etkili oldu

Doğu Anadolu'da etkisini sürdüren kar yağışı yüzünden Kars, Erzincan, Ardahan ve Ağrı'da 126 köy yolu ulaşıma kapandı.

1/25

Bölgede dün başlayıp gece etkisini artıran kar yağışı sebebiyle Kars il merkezinde 20, ilçelerden Selim'de 18, Susuz'da ise 7 köy ile ulaşım sağlanamıyor.

2/25

Hayatı olumsuz etkileyen kar nedeniyle Kars-Digor karayolu Rampalar mevkisinde bazı tırlar yolda kaldı, yol bir saat ulaşıma kapandı.

3/25

Yolda kalan tırların çekilmesinin ardından trafik tek şeritten sağlanmaya başladı. Yolun açılmasının ardından bazı tır sürücüleri araçlarına zincir takarak ilerleyebildi.

4/25

Erzincan İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, kar ve tipi nedeniyle kent merkezinde 2, ilçelerden Refahiye'de 50, Tercan'da 10, Kemaliye ve Üzümlü'de 3'er olmak üzere toplam 68 köy yolu ulaşıma kapandı.

5/25

Kentte, İl Özel İdaresine bağlı 12 ekip, 6 greyder, 2 kepçe, 1 kanal kazıcı ve 3 arazi aracıyla köy yollarını açmaya çalışıyor.

6/25

Ardahan'da etkili olan kar yağışı da ulaşımda aksamalara neden oldu.

7/25

Mikroklima özelliği sebebiyle Doğu Anadolu'nun en sıcak kenti olan Iğdır'da da şehir merkezine mevsimin ilk karı yağdı.

8/25

Sabah saatlerinde şehir merkezinde yağmaya başlayan kar, ilerleyen saatlerde yerini karla karışık yağmura bıraktı.

9/25

Yüksek kesimlerde karın etkisini göstermeye davam ettiği kentte hava sıcaklığı 3 dereceye kadar düştü.

10/25

Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde, gece saatlerinde etkili olan karla karışık yağmur, sabah saatlerinde kara dönüştü.

11/25

Yoğun kar nedeniyle Erzincan-Erzurum Karayolu'nda sürücüler ilerlemekte güçlük çekerken, bazı sürücüler araçlarıyla yol kenarında beklemek zorunda kaldı.

12/25

İlçede karayolları ekipleri yollarda kar küreme çalışması yaparken, belediye görevlileri de ilçe merkezinde kar temizleme çalışması yürütüyor.

13/25

Kars'ta olumsuz hava koşulları dolayısıyla bölgelerde araçlar ilerlemekte zorluk çekerken, yolda kalan bazı araçları vatandaşlar itmeye çalıştı.

14/25

Sürücülerin ilerlemede güçlük çektiği Kars-Erzurum Karayolu'nda da karayolları ekipleri tuzlama ve kar küreme çalışması gerçekleştiriyor.

15/25

Kars Belediyesi, İl Özel İdaresi ve Karayolları 18'inci Bölge Müdürlüğü ekipleri kar temizleme çalışması yapıyor.

16/25

Kar kalınlığı ilçe merkezinde 15, Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde ise 30 santimetre olarak ölçüldü.

17/25

Erzurum'da günün ilk saatlerinde etkili olan kar, kısa sürede kent merkezinin tamamını beyaza bürüdü.

18/25

Sokak ve caddelerde yürüyen vatandaşlar ile sürücülere zor anlar yaşatan karın ardından Büyükşehir Belediyesine bağlı karla mücadele ekipleri yollarda kar küreme ve tuzlama çalışması yürüttü.

19/25

Park ve bahçelerin beyaz örtüyle kaplandığı kentte, belediye ekipleri de kaldırımlarda ve parklarda kar temizleme çalışması yaptı.

20/25

Kars'ta gece saatlerinde başlayıp sabah saatlerinde etkisini artıran ve yoğun şekilde devam eden kar yağışı, hava ulaşımını da olumsuz etkiledi.

21/25

AnadoluJet'in saat 10.30'da yapılması planlanan Ankara-Kars seferi, Kars'taki yoğun kar yağışının görüş mesafesini düşürmesi yüzünden karşılıklı iptal edildi.

22/25

Meteoroloji 12'nci Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

23/25

Kar yağışının Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı ve Ardahan'da halen etkisini sürdürdüğü bölgede, yağışların Iğdır ve çevresinde karla karışık yağmurlu olması bekleniyor.

24/25