Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Doğu Anadolu'da kış etkili oluyor

Fotoğraflar: Anadolu Ajansı

Doğu Anadolu Bölgesi'nde karla karışık yağmur ve kar beklendiği bildirildi.

1/10

Meteoroloji 12'nci Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bölge genelinde havanın parçalı, zaman zaman çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

2/10

Sıcaklıklarda önemli değişikliğin beklenmediği bölgede, öğle saatlerinden itibaren batı kesimlerinde, gece yarısından itibaren ise tamamında aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

3/10

Rüzgarın güney ve güney batıdan hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği bölgede, sıcaklıklar da mevsim normallerinin 2 ila 6 derece üzerinde seyredecek.

4/10

Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı Tunceli'de 1 ve Erzincan'da sıfır olurken, sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 14, Kars'ta 13, Ağrı'da 6, Erzurum'da 5 ve Iğdır'da 1 derece ölçüldü.

5/10

Gün içinde beklenen en yüksek sıcaklıklar ise Iğdır'da 14, Tunceli ve Erzincan'da 10, Ağrı'da 5, Kars ve Erzurum'da 4, Ardahan'da ise 1 derece olacak.

6/10

Yetkililer, bölgede akşam ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile pus hadisesi beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların ve özellikle sürücülerin tedbirli olmaları uyarısını yaptı.

7/10

Kent merkezlerinde kar kalınlıkları Ardahan'da 8, Kars'ta 3 ve Erzurum'da 2 santimetre ölçülürken, kayak merkezlerinden Ergan'da 96, Palandöken'de 60, Sarıkamış'ta 58 ve Yalnızçam'da ise 30 santimetre olarak kaydedildi.

8/10

9/10