Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünya basını derbiyi manşetlere taşıdı

Beşiktaş'ın 15 yıl aranın ardından Fenerbahçe'yi Kadıköy'de yenmesinin yankıları sürüyor.

1/13

Dünya basını da bu galibiyeti manşetlerine taşırken en ilgi çeken yorum ise Aboubakar'ın futbol hayatı bitti diyen Portekizlilerden geldi.

2/13

TÜRK GOL BANYOSU - "Beşiktaş, İstanbul derbisinde Fenerbahçe'yi 4-3 yenerken Aboubakar 2 müthiş gol atarak maçın yıldızı oldu." (ZeroZero / Portekiz)

3/13

İSTANBUL'DA ÇILGIN DERBİ - "İstanbul'da Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında inanılmaz bir derbi oynandı. Beşiktaş, 10 kişi kalmasına rağmen Fabrice N'sakala'nın kariyerinde attığı ikinci gol ile maçı koparttı." (Walfoot/Belçika)

4/13

ABOUBAKAR MAÇIN KAHRAMANI - "Vincent Aboubakar, Beşiktaş'ın Fenerbahçe'yi 4-3 yendiği maçta 2 gol atarak derbiyi takımına getirdi." (Africatopsport, Afrika)

5/13

BİR SÜRÜ GOL, BİR SÜRÜ SÜRPRİZ - "Süper Lig'de 10 kişi Beşiktaş, derbide Fenerbahçe'yi 4-3 mağlup etti. Beşiktaş yarış içine girdi, Fenerbahçe 3.lüğe düştü." (Tuttomercato/İtalya)

6/13

BEŞİKTAŞ YARIŞTA, ALANYASPOR ZİRVEDE YALNIZ - "Beşiktaş, Fenerbahçe'yi Aboubakar'ın 2 golüyle 4-3 yenip yarışa ortak oldu. Alanyapor ise zirvede yalnız kaldı." (L'Equipe/Fransa)

7/13

15 YIL SONRA İLK KEZ - "10 kişi Beşiktaş, Kadıköy'de Fenerbahçe'yi 4-3 yendi ve ve 15 yıl sonra deplasmanda ilk kez kazandı! Beşiktaş, bu galibiyetle 8. sıradan 4.lüğe çıktı" (Voetbalzone/Hollanda)

8/13

PORTEKİZ ABOUBAKAR'I KONUŞTU - Öte yandan sezon başında Porto'dan kiralanan ve derbide attığı iki golle yıldızlaşan Vincent Aboubakar, Portekiz'de olay oldu.

9/13

Porto taraftarları, Aboubakar'ın derbide 2 gol atmasının ardından futbolcunun gönderilmesini eleştirdi. Portekizli taraftarların Aboubakar yorumları şu şekilde:

10/13

BİZDEYKEN YÜRÜYEMİYORDU BİLE - "Geçen sene Aboubakar'ın futbol hayatının bittiğini düşünmüştüm. Yürüyemiyordu bile. Beşiktaş'ta 70 dakikayı zorla çıkartıyor ama müthiş goller attı."

11/13

KEŞKE GÖNDERMESEYDİK - "Aboubakar bizdeyken sakat sakat oynadı. Keşke sakat oynamasaydı da onu göndermeseydik. En büyük hatası iyileşmeden oynamak istemesiydi."

12/13

FUTBOL HAYATI BİTMİŞ BİRİ İÇİN... - "Aboubakar, Türkiye'de 139 dakikada bir gol buluyor. Onun yerine takımda tuttuğumuz Marega 285 dakikada bir atıyor. Futbol hayatının bittiğini söylemiştik. Futbolu bitiren birisi için hiç de fena değil...''

13/13