Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyaca ünlü isimlerden Filistin mesajları

İsrail'in katliamı ünlüleri ikiye ayırdı. Dünyaca ünlü yıldızlar da Gazze konusunda büyük bir fikir ayrılığına düştü...

1/15

Rihanna ve Madonna Gazze’ye ağlıyoken, Kim Kardashian ve Bar Rafaeli ise karşı tarafta yer aldı.

2/15

Mia Farrow, Amerika'nın İsrail'e yaptığı silah yardımına bir son vermesi gerektiğini savundu.

3/15

Scandal/Skandal dizisinin yıldızı Kerry Washington ise dört ölü Gazze'li çocuğun fotoğrafını paylaşarak; "Yürek burkan görüntü" ifadesini kullandı.

4/15

Şarkılarında Filistin yanlısı sözler bulundurmasıyla bilinen Amerika'lı hip-hop yıldızı Lupe Fiasco da katliama sessiz kalmayanlardan.

5/15

Fiasco, İsrail'in Filistin'e gerçekleştirdiği katliamları eleştirmeyen Obama'ya başkanlık seçimlerinde oy vermediğini dile getirmişti.

6/15

Rihanna geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından "Free Palestine/Özgür Filistin" etiketini paylaşmış, sonrasında gelen tepkiler üzerine mesajını silmek zorunda kalmıştı.

7/15

Kim Kardashian'ın "İsrail'deki herkes için dua ediyorum" Tweet'ine karşılık takipçileri adeta ünlü yıldıza savaş açtı.

8/15

Takipçilerinin, "Kendine ve bizlere bir iyilik yap ve biraz eğitim al" yorumları yapması üzerine Kardashian, vakit geçirmeden "Filistin'deki herkes için de dua ediyorum" mesajı yayınladı.

9/15

Kim Kardashian

10/15

İsrail'i savunanlar arasında ülkemizde de yayınlanan The Big Bang Theory dizisinin yıldızı Mayim Bialik de yer aldı. Twitter'dan, İbranice, "Shabbat shalom/Huzurlu sabahlar" mesajı yayınlayan Bialik, takipçileri tarafından epey eleştirildi.

11/15

Oyuncu tepkiler üzerine yeni bir Tweet atarak, "Bir Yahudi olarak İsrail’in varlığına şükrediyorum" dedi.

12/15

Ünlü model Bar Rafaeli de, ülkesinde yaşanan savaştan ötürü çok üzgün olduğunu ve İsrail'in Hamas'tan gelen füzelerden dolayı kendini savunmak zorunda kaldığını belirtti.

13/15

Bir diğer İsrail savunucusuysa 90'lı yılların komedi yıldızlarından ve 2012 Çay Partisi Başkanlık adayı Rosanne Barr. Barr, Tweet'lerinde devamlı olarak İsrail'e destek verirken,

14/15

bir yandan da sivillerin katledilmesiyle ilgili sulu şakalar yapmaktan geri kalmadı.

15/15