Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyada ve Türkiye'de İsrail protestoları

Fotoğraflar: Anadolu Ajansı Türkiye'den ve dünyadan bir araya gelen birçok sivil toplum kuruluşu başta Gazze olmak üzere Kudüs ve Batı Şeria'da yaşananları protesto etti.

1/30

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde İsrail'in Gazze'deki yaptığı katliamlara tepki göstermek için yapılan basın açıklamasına yüzlerce vatandaş katıldı.

2/30

Balıkesir'de, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın aldığı karar doğrultusunda İsrail askerlerince şehit edilen Filistinliler için Zağnos Paşa Camisi'nde sela okundu ve öğle namazının ardından gıyabi cenaze namazı kılındı. Namaz sonrası toplanan grup ellerinde Türk bayraklarıyla Ali Hikmet Paşa Meydanına yürüdü.

3/30

ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşınması Almanya’nın başkenti Berlin’de protesto edildi.

4/30

Filistinli Sivil Toplum örgütlerince ABD’nin Berlin Büyükelçiliğinin önündeki Pariser Meydanı’nda, yoğun güvenlik önlemi altında yapılan gösteriye yüzlerce kişi katıldı.

5/30

Göstericiler, Filistin ve Alman bayraklarının yanı sıra üzerinde "Kudüs Filistin'in başkentidir." ve "Geri döneceğiz." yazılı pankartlar taşıdı.

6/30

Belçika'nın başkenti Brüksel'de aktivistler, Nekbe'nin 70. yılı nedeniyle "sessiz" protesto düzenledi.

7/30

Place de la Monnaie Meydanı'nda toplanan yaklaşık 50 aktivist, üstünde İsrail'in yıktığı 500'den fazla Filistin köyünün isimlerinin yazılı olduğu kağıtları yere dizdi ve etrafında "sessizlik çemberi" oluşturdu.

8/30

Düzce'de Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını ve başta Gazze olmak üzere Kudüs ve Batı Şeria'da yaşanan olayları protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi.

9/30

10/30

11/30

Edirne'de, ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail'in Gazze sınırında Filistinlilere yönelik katliamı protesto edildi.

12/30

Kudüs'te ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınması yüzlerce Filistinli protesto etti.

13/30

14/30

15/30

İstanbul'da çok sayıda sivil toplum kuruluşunun üyeleri ve vatandaşların katıldığı, "İşgale Karşı Ses Ver" eylemiyle ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması protesto edildi.

16/30

"İşgale Karşı Ses Ver" adıyla düzenlenen protesto için Taksim Tünel’de toplanan çok sayıda sivil toplum kuruluşunun üyeleri ve vatandaşlar, pankart açıp Türk ve Filistin bayrakları ile buradan Galatasaray Meydanı’na yürüyüş gerçekleştirdi.

17/30

18/30

ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail askerlerinin Filistinliler'i katletmesi, Ege Bölgesi'nde düzenlenen gösterilerle protesto edildi, şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

19/30

20/30

21/30

Moritanya'da, ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması protesto edildi.

22/30

Başkent Novakşot'taki Filistin Büyükelçilik binası önünde bir araya gelen gazeteciler, ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasına tepki gösterdi.

23/30

24/30

Tunceli'de siyasi partiler ile sivil toplum kuruluşları, ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını ve İsrail'in Gazze sınırında Filistinlilere yönelik katliamını protesto etti.

25/30

26/30

Washington DC'de ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını protesto eden bir grup, Filistin'e özgürlük talebiyle gösteri düzenledi.

27/30

Döviz ve pankartlar eşliğinde Trump Otel önünde toplanan grup, sloganlar atarak yürüyüşe geçti.

28/30

Yozgat'ta organize edilen gösteride, ABD ve İsrail protesto edildi.

29/30

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen protesto gösterisinde tekbirler getirilerek, ABD ve İsrail aleyhine sloganlar atıldı.

30/30