Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyanın en iyi futbolcularını keşfeden isimler

Dünyanın efsaneleşmiş futbolcularını keşfeden 9 ismi sizler için listeledik....

1/10

Jan Jönsson - Zlatan Ibrahimovic - Futbolun en iyi isimlerinden biri olan Zlatan Ibrahimovic, ilk olarak Jönsson tarafından Malmö takımında fazla şans bulamadığı için İsveç'in rıhtımındaki balıkçılarda çalışırken keşfetti ve Ibrahimovic'in tanınmasını sağladı.

2/10

Jair Ventura Filho - Ronaldo Luís Nazário - Eski futbolcu Filho onu Ronaldo'yu keşfederek e Cruzeiro alt yapısına kazandırmıştır. Ronaldo daha sonra Hollanda'nın ünlü kulüplerinden PSV Eindhoven'a transfer oldu. Burada 46 maçta 42 gol kaydetti. Kariyeri boyunca 343 maçta 251 gol atma başarısını gösterdi.

3/10

Rod Ruddick - Gareth Bale - Baleyi ilk keşfeden isim ise Ruddick oldu. 16 yaşında profesyonel olan Gareth Bale, Southampton takımında forma giyerek en genç ikinci futbolcu unvanını aldı.

4/10

Luis Fernández - Ronaldinho - Fernández, Ronaldinho'yu ilk Brezilya'da keşfetti futboldaki başarısı Ronaldinho'ya Paris Saint-Germain'in kapılarını açtı.

5/10

Jean Fernandez - Franck Ribery - Ribery, 1989-1996 yılları arasında US Boulogne takımının altyapısında oynarken, Jean Fernandez tarafından keşfedildi. Galatasaray ve Marsilya'da oynadıktan sonra Bayern Münih'de forma giydi. En iyi 3 Altın Top adaylarından biri olarak gösterildi.

6/10

José Ely de Miranda - Neymar - Neymar'ı keşfeden Miranda' onu 2009 yılında profesyonel olmasını sağladı. Neymar, Santos'da oynadığı dönemde Manchester City, Chelsea ve Real Madrid'den de transfer teklifleri almıştır. Daha sonra Barcelona'ya transfer olmuştur.

7/10

Carles Rexach - Lionel Andres Messi - Messi'nin yeteneğini keşfeden isim ise Carles Rexach oldu. Messi, Newell's Old Boys'un alt yapısında oynadığı yıllarda Roxach ile tanıştı ve onu futbolun yıldızları arasına ekledi.

8/10

Gerard Houllier - Cristiano Ronaldo - Futbolun en iyileri arasında yer alan Cristiano Ronaldo'yu keşfeden isim Gerard Houllier oldu. Holullier Ronaldo'yu ilk 16 yaşında keşfetti ve o dönem teknik direktörü olduğu Liverpool'a alınmasını istedi fakat bu teklifi kabul edilmedi. 2003 yılında Alex Ferguson tarafından tekrar keşfedilen Cristiano Ronaldo Manchester United'da transfer oldu.

9/10

Francis Cornejo - Diego Armando Maradona - Futbolun en efsanevi isimlerinden olan Maradona Francis Cornejo tarafından keşfedildi. Maradona kısa süre sonra Los Argentinos Juniors kulübünün altyapısına girdi. Kariyeri boyunca Argentinos Juniors, Boca Juniors, Barcelona, Napoli, Sevilla ve Newell's Old Boys takımlarında oynamıştır.

10/10